Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Már megszűnt a dupla ÁFA...

Már megszűnt a dupla ÁFA fizetés ha valaki az eBay-en vásárol vagy még mindig levonja az eBay és a Magyar Posta is?

Figyelt kérdés
Nagyon pórul jártam múlt évben ezzel, hiába írtam telefonáltam, nem orvosolták a problémámat sem a Posta sem az eBay.

2022. jan. 17. 13:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Az fura, mert ha bemutatod, hogy kétszer van áfáztatva a cucc, akkor a jogtalant visszautalják. Többszörös tapasztalat.
2022. jan. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én két hónapon keresztül harcoltam a Postával, nem sikerült.
2022. jan. 17. 16:27
 3/10 anonim ***** válasza:
És miért nem az ebay-jel?
2022. jan. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Írtam az eBay-nek is de ők ráírtak a csomagra hogy már levonták az áfát, a Postát nem êrdekelte.
2022. jan. 17. 17:31
 5/10 A kérdező kommentje:
A számlát is elküldtem a postának az sem hatotta meg őket, sajnos.
2022. jan. 17. 17:32
 6/10 anonim ***** válasza:

A #3 nem így értette, hogy az eBay-től kapott infókkal a Postához menni, hanem fordítva.


Valahogyan, valamilyen bizonylatot/számlát/akármit kapnod kellett a Postától is a beszedett ÁFA-ról. Vagy kézbe, vagy e-mailben (akár spam-be is kerülhet, érdemes azt is megnézni).

Olyan NINCS, hogy nincs erről valami írott bizonyíték.


Na ezt kéne az eBay-NEK elküldeni, és az eBay fogja visszaadni.


Ma már nem nagyon, csak nagyon nagyon ritkán fordul elő dupla ÁFA levonás. Ilyenkor viszont sosem a Postát kell betalálni, mert ők soha nem adnak vissza / vállalnak felelősséget, hanem a kereskedőt, illetve az online rendelési platformot.

Ők szokták visszaadni, de ők is csak akkor, ha van bizonyíték a duplázásra.

2022. jan. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Mitoménmilegyen válasza:

Üdvözletem mindenkinek,


Jelentem a hiba még fennáll. 2022-05-04 / May the 4th be with you /


Már tavaly év végén én is beleszaladtam egybe. Ebay vásárlás során. Akkor nagyon fájt a dupla áfa mivel drága volt a cucc. Most ismét beleszaladtam, de már vártam rá. Az első után ugyanis belemásztam a témába és Ebay-estűl, Postás-tul, NAV-ig mindent bejártam.


Mondom a helyzetet.


Posta: - Persze, lehet menni a postához, de mivel úgy is egy leterhel és alul motivált ügyintézővel fogsz beszélni, akinek rossz esetben fingja nincs az Ebay-es rendelésekről, ráadásul még xarik is rád, kb. semmit nem tudsz elintézni. Csak hajtogatja majd, hogy a NAV kiszabta az ÁFA-t, mert nem volt elég infó. Ez utóbbi később fontos lesz.

Ebay: - Konkrétam sikerült felhívhatnom magam velük, mert nyitottam rájuk egy ticketet. A következő derült ki. Az eladó az egy dolog. Az Ebay csak egy platform, ami összehoz az eladókkal, és mivel kötelezve van arra, hogy mint közvetítő beszedje az ÁFA-t, ezt minden eladásnál meg is teszi. Kérésre az Ebay kiállít egy kivonatot arról, hogy a tranzakció során az Áfa be lett szedve. Ami szomorú, hogy az Ebay 2 héten belül ezt az összeget át is utalja a Magyar Államkasszába. Ami azt jelenti, hogy mire megjön a cucc addigra már utaltak is. 😊

NAV: - Kb. 8-10 hívás és átirányítás után tudtam beszéni egy – állítólag – osztályvezető helyettessel, akinek még volt is fogalma róla miről is beszélek. Tőle tudtam meg, hogy azért fizetünk dupla Áfa-t, mert a feladáskor az eladónak ki kell állítani egy - aszem így hívjál – nemzetközi elektronikus vámárú nyilatkozatot. Ezt kapja meg a NAV. NA ÉS MOST JÖN A LÉNYEG! HA az eladó ezen a doksin a második sorban nem jelöli, hogy az ÁFA MEG LETT FIZETVE BY EBAY akkor barátaim van az, hogy ti dupla áfát fizettek!

Kérdésemre, hogy találkozik-e valahol az Ebay utalása és az én áfa befizetésem, és van-e esély, hogy valaha visszakapjam a duplán befizetett áfát, azt a választ kaptam, hogy ha én indítok – minden esetben – egy kérvényt és ők kivizsgálják és van találat a dupla fizetésre akkor igen. De ez az úriember szerint is minimum egy év. Szóval az, amit fentebb valaki írt, hogy automatikusan visszautalják, nem igaz. Ebay rendelésnél legalább is semmiképpen.

TEHÁT RÖVIDEN:

Mindenki végzi a dolgát és senki sem felelősségre vonható. Aki ilyen esetben – minden esetben – hibázik az az eladó. Mivel rosszul tölti ki a nemzetközi elektronikus vámárú nyilatkozatot.

Nomost. Lehet persze ezért b.sztatni, az eladót, de mivel ő az áfából semmit sem lát kb. xarik majd rád. Maradt a negativ visszajelzés oszt annyi. Vagy csak EU-s eladótól veszel és akkor nincs miről beszélni.

2022. máj. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mi eddig minden esetben az ebaytől kaptuk vissza a plusz áfát pár héten belül.
2022. máj. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Mitoménmilegyen válasza:
Azt hogyan? Honnan tudta az Ebay, hogy te itt Magyarországon ismét áfát fizettél? Nagyon érdekelne a dolog, mert akkor nálam valami lemaradt....
2022. máj. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Írtam az eladónak, csatolva a postás, navos doksikat, meg a fizetési bizonylatot. Igazából ennyi volt. Azt már nem tudom, hogy ők mit boxoltak le a platformmal.
2022. máj. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!