Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mihez kezdenétek, ha a pénz...

Mihez kezdenétek, ha a pénz nem lenne tényező az életben?

Figyelt kérdés

Elméleti kérdés, csak elgondolkodtam, mihez is kezdenék ha "végtelen" (legalábbis Musk-hoz mérhető mennyiségű) pénzem lenne.

Megvenni a 10 milliós számítógépet vagy az 500 millós autót, és aztán? Egy idő után nincs semmi motiváló vagy boldogító ereje. Én pl. nem szoktam nyaralni, nekem a "járom a világot" kiesne, akkor sem tenném ha bármennyi pénzem lehetne.

Ha egy luxusvilla értéke nagyjából egy csokiéval vetekedne számodra, dolgozni nem kellene, mihez kezdenél az életeddel a hátralévő időben?

Én valószínűleg jótékonykodnék, például ismeretlen underground zenekarokat juttatnék koncertlehetőséghez és hasonlók. Ez talán adna némi értelmet, de egyébként ha a világból kivesszük a pénz utáni "hajszát", elég értelmetlenné tud válni. Ti mit gondoltok?



2022. jan. 18. 16:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlóan gondolkodok, mint te. Én is zenekarokkal foglalkoznék, csak én videókat készítenék. Tudom, hogy már nem divat, de én imádom a 2000-res években volt menő, történettel rendelkező, kreatív videóklippeket. Plusz csinálnék egy galériát, ahol fényképeket állítanék ki, meg iparművészeti alkotásokat.
2022. jan. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Alkotnék, főleg olyan önjáró rendszereket, amiknek a "titkos" fő outputja az a rengeteg kiteljesedett élet, amihez eljut, aki részt vesz benne. Ne gondolj csoda dolgokra a túlságosan is általános megfogalmazásom miatt, csak egy hétköznapi termelő folyamat, valódi értékteremtés, ahol komoly jó ügyeket szolgálunk, tényleges gondokra nyújtunk értelmes és hozzáférhető megoldást úgy, hogy hosszú távon minden résztvevő jobban tud részesülni a keletkező bőségből. Lehet, hogy két-három évet csak abba ölnék bele, hogy nekem mivel érdemes elindulni, és még vélhetően jó darabig keresném azokat az embereket, akik ha tehetnék, ingyen is ugyanúgy odaraknák magukat, ahogy én. Magamat ismerve vagy valami gasztronómiai természetű, kimondottan a szépségről (ízharmóniákban mérve is!) szóló kezdeményezés lenne, vagy zenében valami igazán gyönyörű, leginkább az ilyen típusú alkotókkal összetartozni, többnyire online, és rendszeresen össze is járva a világ minden részéről. Emlékezzetek: a valódi output a sínre került életű kolléga.


Meredek? Hát, ja. De mihez érdemes kezdeni kvázi korlátlan forrásokkal? Hallottunk már elég sok idiótábbat. Persze ez nem segít az én elvakult idealizmusomon, ettől még megérne ezerszer is nekifutni szerintem.

2022. jan. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Először is a családommal együtt befeküdnék valami hiper-szuper magánklinikára, ahol mindannyiunknak minden olyan problémáját helyrehozatnám, amit lehet. (Pl csak a teljes fogászati helyreállítás töméscserével, fogkőleszedéssel, esetleges pótlásokkal, fogfehérítéssel már 3-4 ember esetében elég szép összeg tud lenni). Utána következne mindannyiunknak egy-egy szépen felújított ház, valamint néhány jó helyen lévő lakás. Biztos, hogy kiépítenék egy saját könyvtárszobát is, mert imádok olvasni. Egy ottthonos nyaraló valahol Görögországban, meg egy házikó az Alpokban. Mindehhez biztonságos autók. Utána elindulnék megnézni a világot. Jótékonyság nálam is játszana: egyrészt konkrét szervezeteket támogatnék, másrészt pl felújíttatnék elhanyagolt állapotban lévő épületeket.

Ja, és a legfontosabb: megvásárolnám a munkahelyemet, és kirugdalnám azt az 1-2 embert, aki hosszú évek szívós munkájával elérte, hogy utáljam. :)

2022. jan. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!