Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyi ingatlan...

Szerintetek mennyi ingatlan termel vidéken akkora passzív jövedelmet, hogy nyugdíjazzam magam?

Figyelt kérdés

Jelenleg 26/F vagyok és most tervezem a második ingatlanom vásárlását. Esetleg egy harmadikat veszek később hitelre, amit kiadok és 10év alatt az enyém lesz.

Három Pécs vonzásában lévő ingatlan termel annyit, mint egy korrekt (jelen árszínvonalon 200 000) nyugdíj?

Szeretnék mihamarabb függetlenedni anyagilag.



2022. jan. 20. 12:20
A kérdező szavazást indított:
Egy ingatlan
Két ingatlan
Három ingatlan
Más befektetés hosszútávon stabilabb.
11 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Tudnunk kéne hogy összesen mennyiért adsz ki ingatlant, mennyi lesz a törlesztőd, milyen kiadásokkal számolsz.
2022. jan. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem nem a legjövedelmezőbb az ingatlan biznisz. Sajnos iszonyatosan magasak az árak...


Én azt a pénzt inkább kriptóba, azon belül is stabil coinba fektetném. Ezzel szinte 0 a kockázat. Ha 20m ft-ért veszel usdt- vagy usdc-t. 320ft-os usd-vel számolva kb 62500 usdc-d lenne.

Ezt pl nexo-ba vagy a magxar inlock-ba berakva (ami 10,5-12%-os éves kamatod ad) az havi 570$ a hozam. Ami 180e ft. Természetesen függ a ft/$ árfolyamtól. Az kicsit jövedelmezőbb, mint az albérlőkkel kínlódni, ami éppen vagy van vagy nincs, vagy van de nem fizet. A lakás felújítgatásokról nem is beszélve.


Tehát sokkal biztonságosabb. Ráadásul a nexo vállal biztosítást is a befektetésedre. Ami szintén nagyon előnyös.

Én ezt csinálnám a helyedben

2022. jan. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ahogy elnéztem a törlesztőt (160 000 ft.) nem teszi ki 10éves futamidőn amennyiért kiadnám a harmadik tervezetten Pécsi ingatlant (90 000forint).

Így két ingatlan forrása 10évig menne a törlesztőre. Utána pedig jelen árak mellett 90 000forint, illetve 80 000forintért adnám ki őket. Ez már majdnem megtermeli amit szeretnék.

Tehát kb. 37-40 évesen lennék teljesen "nyugdíjas".

Úgy vagyok vele, ha már csak rezsire, kajára, autóra kikapcsolódásra, esetleg háztartási gépre kell költeni elégséges az összeg.

Nagyapám is ennyiből gazdálkodik és nem panaszkodik, környezetére igényes, időnként frissíti az eszközeit etcetera.

2022. jan. 20. 12:57
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippet, megfontolandó nagyon is!

Bár 12%-nál van azért kockázat.

Mondjuk az arbitrage tőzsdén is elgondolkoztam, de ott ugye dolgozni kell vele és manapság ritka az ilyen esemény.

Fogadásokban is nagyon ritka az ilyen kockázatmentes haszon.

2022. jan. 20. 13:01
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Azzal ugye tisztában vagy, hogy a kiadott lakásban amortizálódnak a cuccok? Számold bele. Hűtőt, mosógépet, csőtörést nem a bérlő fog fizetni.
2022. jan. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
azt is szamold bele hogy ha hivatalosan adod ki akkor adozni is kell utana
2022. jan. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

[link]


Igen ezekkel tisztában vagyok mennyi kockázattal, nyűggel járhat. Nem fial olyan könnyen az ingatlan sem, de nem tűnt rossz alternatívának.

Tudtok esetleg olyan eszközt, amivel a képen látható havi 1% hozam hozzható közepes kockázattal? Én már ennyivel is elégedett lennék nyugdíj gyanánt. Nyilván infláció torzíthat tudom, csak gyorsan számoltam egyet.

2022. jan. 20. 13:36
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Évi 12%-os haszoncél esetén javasolnék egy normális befektetési tanácsadót, és nem a gyakorin kérnék tanácsokat.
2022. jan. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igazad van! Csak ők amit igazán ismernek az a jutaléktáblájuk.

Gyakori pedig ingyenes. Bár tudásban nem mindig alapos információ forrás.

Banki lekötések ilyen 3-4% ebkm-el szóba sem jöhetnek. 1éves lekötés eleve nálam a likviditás határa. Ha kiveszem a kamatot azt be is kell osztani 12hónapra, nem habzsidőzsi felélni. Bár már mondhatni beleszoktam a fukarságba, így nem volna nehéz.

2022. jan. 20. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!