Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Akiknek nem létszükséglet, de...

Akiknek nem létszükséglet, de azért jó lett volna a Babaváró 10millió, de mégse vették fel, miért nem?

Figyelt kérdés
Aki nem érti a kérdést, írjon az is nyugodtan, mert úgyse bírja ki, majd figyelmen kívül hagyjuk.

2022. jan. 29. 18:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
8%
Nem egyéni elbírálásra megy, világosan le vannak írva a feltételei. Aki nem kapta meg, az legalább az egyik feltételt nem teljesítette, pl. túl sok hitele van mellette, és a babaváró törlesztőjével együtt már meghaladná a jövedelme 50%-át.
2022. jan. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%
Az nem vette fel a babavárót aki 0 babát tervez
2022. jan. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Ezt minek írtad? A kérdés nem erre vonatkozott. Olvad el még1x.

"mégsem vették fel" ez nem azt jelenti, h nem kapták volna meg. Hanem, h nem vették fel. Felvehették volna de nem vették fel valamiért.

Szó se volt arról a kérdésben, h nem kapták meg és miért.

Ha valamit mégsem feszünk fel az nem ugyanaz mint amikor nem kapunk még valamit. Ha pl. te innál egy pohár bort és végül mégsem iszol, mert valamiért úgy döntesz, h nem és valaki megkérdezi végül miért nem ittál bort. Arra nem az a válasz, h mert nem kaphattam meg.


Valamint a kérdés első fele is fontos. Vagyis az, h nem létszükséglet de azért lett volna helye/ el tudták volna hasznos költe.

De végül úgy döntöttek, h inkább nem veszik fel.

- miért döntöttek így?

2022. jan. 29. 18:47
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

Mondjuk azért, mert nem akarnak fölöslegesen egy hitelt fizetni. Vagy büntetőkamatot, ha mégsem jön össze a gyerek. Vagy szimplán csak nem akarják magukat időkorláthoz kötni, hogy márpedig 5 éven belül csinálni kell egy gyereket.

Nem mindenki a pénzért csinál kölyköt!

2022. jan. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
A sógoromék végül mégis visszaléptek. Ott az volt, hogy az egyikőjük hitelellenes(ajándékba kaptak házat, így könnyű :D ), a másik meg rájött, hogy valószínűleg mégsem együtt töltik az életüket és felelőtlenség így ez a fajta hitel. Hozzáteszem házasok, és akkor már terhes is volt. Ők felújításra költötték volna.
2022. jan. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%
Az én ismerőseim, akik megfeleltek volna (és még a gyerek is akkor jött) azért nem vették fel, mert fixa ideájuk, hogy átverés és a kormány majd mégis kamatot tesz rá, meg ilyenek... 🤦
2022. jan. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
34%
Azért, mert nem volt rá szükségünk.
2022. jan. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%
Azért nem vettük fel, mert nem akarok gyereket szülni, és ezt a babaváró sem változtatja meg, engem egyáltalán nem ösztönöz. Ami viszont ösztönözne, az egy élhető ország, ahol van létbiztonság és jövőkép. Na Magyarország ennek pont az ellenetéte...ezért nem vettük fel.
2022. jan. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%

Én már nagyon megbántam, hogy tavaly felvettük, de őszintén. Bele lettünk,, kényszerítve'', ha durván akarok fogalmazni, részben a család nyomására. Bár ne tettük volna. Sajnos már késő bánat, a helyzet az, hogy belerohantunk, úgy, hülye fejjel nem is gondoltam végig mivel jár ez. Ok, elköltöztünk, van egy saját házunk, de milyen áron? Férjem nem talál új munkát azóta, én vagyok az egyedüli kereső, és az elmúlt időszak megpróbáltatásai, csalódásai után ráadásul úgy érzem egyelőre biztos, hogy mégse szeretnék gyereket. Ja, igen és már csak 4 évünk maradt, nem tudom változni fog e az érzés. Ez van, idióta vagyok, de rettenetesen megbántam és már nincs visszaút. Sokszor tényleg már az öngyilkosságon gondolkodom.

Ezt mind csak azért írom, hogy aki még nem tette, gondolha át 100x is, mielőtt felveszi, mert hatalmasat lehet bukni, és onnantól nincs menekvés. :(

2022. febr. 6. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%

Mi nem vettuk fel.

Mi inkabb kijottunk par evre kulfoldre. Jobb szeretnenk a sajat 10 millionkat kolteni, mindenfele megkotes nelkul. Sok szempontbol nehezebb ut, de ez van, sajnos egyikunk csaladja se tud kulonosebben anyagilag tamogatni minket, de eladosodni se szeretnenk.

2022. febr. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!