Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy vízvezetékszerelő szemtele...

Egy vízvezetékszerelő szemtelen módon 1000 Ft-tal többet számlázott, mint amit megbeszéltünk telefonon. Fizethetem neki az eredeti megbeszélt összeget, vagy muszáj erre az adott számlára annyit fizetnem, amire a számla szól?

Figyelt kérdés
Esetleg kérjem meg, hogy küldjön pontosan olyan összegről számlát, amit megbeszéltünk telefonon, mert addig nem utalom?

2022. jan. 31. 14:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerződésetek van?
2022. jan. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nincs, csak szóbeli megállapodás.
2022. jan. 31. 14:58
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Arról viszont gondolom nincs hangfelvétel. Szóval ő mondhatja azt, hogy rosszul emlékszel és ennyiben állapodtatok meg. Meg az is lehet, hogy kellett valami plusz anyagot használni, aminek ennyi volt az ára. Mit mondott, amikor rákérdeztél, hogy miért lett több? Az is lehet, hogy csak simán véletlenül félreírta. Mondjuk én nem szórakoznék ezer forinton, pláne ha meg voltam elégedve a munkájával, de nyilván embere válogatja.
2022. jan. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Van róla hangfelvételem, csak mivel ő nem járult hozzá annak rögzítéséhez, így inkább nem indítanék ezzel.


Nem kérdeztem rá, hogy miért lett több.


A munkájával meg kicsit sem voltam megelégedve, mert megvetetett velem olyan dolgokat, amikről kiderültek, hogy nem is azok kellettek volna és vissza kellett őket küldeni, amik miatt buktam az oda-vissza szállítási költségeket és még nyűgöm is volt vele sok.

2022. jan. 31. 15:38
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor ezeket így beszéld meg vele, ahogy nekem leírtad.
2022. jan. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Elmondtam neki. Megbeszéltünk egy konrkét összeget, hogy mennyiről küldjön számlát és 1000 ft-tal többről küldött számlát.
2022. jan. 31. 15:52
 7/7 anonim ***** válasza:
Szóbeli megállapodás is legally binding. De ha valami miatt többe került, akkor nyilván megmondja. :D "szemtelen módon egy ezressel" 😂
2022. jan. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!