Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Aliexpress - az eladó hülyének...

Aliexpress - az eladó hülyének néz, és nem akar refundolni. Kötelezhet sérült áru visszaküldésére úgy, h én fizetem?

Figyelt kérdés

érkezett egy ledlámpa, nem elég h összetörve az eleje, de a hátsó része hiányzik is, azaz komplett szemét az egész.


Elküldtem videot, fotót erről az eladónak, ill disputet nyitottam, de az a válasz h ő nem lát semmi problémát a fotókon és semmi baja. Azt írja küldjem vissza az én költségemen és akkor refundol, de az drágább lenne mint maga a lámpa. hogy van ez damaged item esetén?


Alinál lehet fellebbezni és azt komolyan is veszik? csak mert ez kicsit abszurd h nem látja a pirossal bekeretezett üvegszemcséket pl.



2022. jan. 31. 20:52
 1/9 A kérdező kommentje:

ezt írja:

"returns accepted if product os not as described, buyer pays return shipping. or keep the product and agree with seller"


>>> semmi utalást nem találok arra az esetre, ha az áru sérülten érkezik ... és nálam most bizonyítható, mivel eleve mindig kamera előtt bontok ki mindent.

2022. jan. 31. 21:09
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha dispute-ot nyitottal es az elado nem fogadja el, akkor az Aliexpress fog donteni.
2022. jan. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Várjál ameddig letelik a dispute. Írd meg neki hogy ez számodra nem elfogadható full refundot akarsz. Akkor az ali dönt és ha a bizonyítékaid egyértelműek akkor a te javadra dönt.
2022. jan. 31. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
és az Aliexpress látja azt a levelezést, amit az eladóval folytatok? tehát ha az eladó lezárja, h márpedig nem ad, akkor beleszól az Ali?
2022. jan. 31. 23:17
 5/9 anonim ***** válasza:
Az eladó nem tudja lezárni. Az a lényeg hogy akárhányszor ír valamit te válaszolj neki és írd le hogy sérült és hiányos cuccot kaptál amit ajánl nem elfogadható full refundot kérsz. Az ali ezt látni fogja.
2022. jan. 31. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
OK kösz!
2022. febr. 2. 09:31
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi lett végül, sikerült visszakapni az árát?
2022. júl. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

nem!


az a helyzet, hogy én azt látom az utóbbi időben, hogy egyre nehezebben adnakj igazat a vásárlónak. az ebay különösen, de már az Ali is. korábban a vevőket védték inkább, én megfordulni látom ezt a tendenciát, volt amikor videokamerás felvételem volt pl csomagbontásról, és pl törött volt vagy tök mást küldött, stb, és csak azért se adták vissza.

hát úgy néz ki, oda is begyűrűzött a válság, és nagyon meggondolnak minden egyes esetet, sztem nem akarnak eladót veszíteni.

2022. júl. 18. 09:30
 9/9 anonim ***** válasza:
Bemondasra nem adják vissza a pénzt. Ez mindig is így volt.
2022. júl. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!