Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Rendeltem egy terméket jófogás...

Rendeltem egy terméket jófogásról, melyet már lemondani nem tudtam és "véletlenül" átvettem. Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Kávéfőzőt vásároltam jófogásról, majd miután megrendeltem, másnap találtam egy másikat (ugyanolyan modell, de új hirdetés és jobb áron és állapotban, garival stb.) , ami jobban megtetszett, ezért megrendeltem. Az elsőt megpróbáltam lemondani, de addigra már feladták a csomagot. Gondoltam jó, akkor max nem veszem át, az eladónak megtérítem a postaköltség árát, nem akartam lehúzni. Igen ám de közben voltak más rendeléseim, a futár több csomagot kézbesített, köztük az egyik kávéfőzővel, reflexből azt hittem, hogy a második rendelés érkezett, ezért kifizettem, majd utólag kapcsoltam, hogy átvettem azt a rendelést, amit nem akartam. Az eladó az elején jelezte, hogy úgy rendeljem meg, hogy nem veszi vissza utólag. Meg szégyellném is magam ezt a sztorit előadni neki... :D



Szóval mit tennétek a helyemben?

a) megtartani ezt, és az újat lemondani? (sajnálnám a jobbat elengedni)

b) átvenni az újat, a régit eladni?


Szívesebben szabadulnék meg tőle, az sem baj ha kicsit bukok rajta...

Ugyanitt automata kávéfőző eladó!



2022. márc. 4. 13:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A korrekt lépés ilyenkor, hogy fogod és eladod amelyik nem kell...
2022. márc. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Add el ami nem kell
2022. márc. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Magánszemélyek közötti adásvételnél nincs elállási jog - ezért csak azt tudod csinálni, hogy eladod azt, amit "véletlenül" átvettél.
2022. márc. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. megpróbálom eladni, de félek hogy a nyakamon marad.
2022. márc. 4. 17:38
 5/5 Fárasztó96 ***** válasza:
Szia! Mit kérsz érte?
2022. márc. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!