Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha megnyerném az 5ös lottót,...

Ha megnyerném az 5ös lottót, milyen kezdeti lépéseket lenne érdemes tennem, ha pénzügyi- és vállalkozási ismereteim nem nagyon vannak? A következő menet jó lenne?

Figyelt kérdés
Tehát ahogy megtudtam, hogy megnyertem a lottót, elmennék az OTP bankba, ahol 5 számlát nyitnék, amikre majd a nyereményt utaltatnám, a nyertesvonal hívása után. Ezután vennék egy saját lakást( 1-1,5 milliárd forintnál ilyen 100 M-ós házat vennék, hogy azért mégse itt a koliban keltsek feltűnést). Ezután ismét elmennék az OTP bankba kamatra befektetni, banki kötvényt nyitni, és aranytartalékot vásárolni. Ezután pedig mennék az ingatlan irodába, ahol az ingatlanintézőt megmondanám, hogy 2 lakást szeretnék vásárolni, amelyeket bérbe adnám. Ezután konzultációt kérnék egy pénzügyi tanácsadótól. Kicsivel ezután, hogy legyen pénzügyi és vállalkozási ismeretem, felkeresnék egy pénzügyi szakos egyetemi oktatót, különórákat kérve tőle, hogy megszerezzem a szükséges és további hasznos pénzügyi ismereteket, mondjuk egy saját szálloda nyitásához( ezt mondjuk később, miután már vannak hozzá vállalkozási ismereteim). Kezdetnek mennyire jók ezek a lépések?
2022. márc. 12. 20:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Soha nem gondolkozom ilyenen. Hiába tunik nagy összegnek az átlagember számára nagyon sok embernek van ennyi pénze vagy többje.

Annyira nem lennék hasra esve tőle, persze vehetek mindent amit csak szeretnék de ennyi.

2022. márc. 13. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Minimalis a kamat illetve a pénz lekötve csak veszít az értékéből.
2022. márc. 13. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ennyire csekély pénzügyi ismeretekkel először kellene felkeresni a tanácsadót, aztán bankszámlát nyitni. A többit már nem írom, mert ez is csak gyerekes álmodozás
2022. márc. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Odaig jok, hogy elzarod magadtol a penzt es mind addig hozza sem nyulsz, nem is koltesz belole mig meg nem tanulod azt, hogy szamodra mi lenne a leg idealisabb befektetes vagy business.


Az egyetemi tanarokat messze nem ajanlanam. Hiaba papolnak a penzugyekrol, zome a budos eleteben nem fogott tobb penzt a fizetesenel (mar bocsanat de, ez igy igaz), igy majd pont ok fogjak tutira megmondani, hogy mibe fektess vagy, hogy hogyan kezeld. Alapbol nem az oktast koveti a vilaggazdasag hanem pont forditva.


Egy szakembernel csak azzal szamolj, hogy o nagyon szivesen elmagyarazza neked, hogy mibe hogyan fektesd a penzed, de azt mar nem fogjak megmondani, hogy mikor kene kivenni. Mellesleg mihant kezukbe adnat netan a penzed, ok abbol vigan levonjak a maguket a tobbivel meg lesz ami lesz, hisz a jo oreg mondas mindig igaz "ilyen a piac". Persze vannak kivetelek.


Aminek ertelmet latom az az, hogy szepen fogod magad es elkezdesz szepen utanna jarni, hogy hogyan es mibe esszeru befektetni. A legnagyobb ellenseged amugy is onmagad leszel. A leg tobb ember szamara hatalmas megprobaltatas nem elszorni a penzt (ha az adott osszeg jelentosen nagyobb mint az amivel idaig talalkozott eleteben). Nem viccbol lesznek sokan ongyilkosok vagy hajlektalanok a lotto nyertesek kozul. A penz onmagaban nem eleg, ha jol is szeretnel elni, fontos hozza a megfelelo tudas es tapasztalat is amit alltalaban csak is a sajat borukon tapasztalnak az emberek, hiaba is olvasnak vagy mondjak meg nekik mit hogyan kell. A penzel meg kell tanulni banni.

2022. márc. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Viszont így, hogy valaki elvitte a nyereményt, így már csak 150M a nyeremény. Úgyhogy jövő héten több értelmét látom 6os lottózni, nagyobb az esély is meg a nyeremény . Hja meg az eurojackpot-tal is megpróbálkozom
2022. márc. 13. 13:24
 6/7 A kérdező kommentje:
Egyébként ilyen esetben, a 30 év körüli unokatestvéremtől kérnék segítséget, neki azért több pénzügyi tudása van, a vegyészmérnöki mellett kereskedelemben is jártas. Velük kiskoromtól egyfajta testvéri kapcsolat van, nem olyan távoli rokonok, mégha nem is találkoztunk velük olyan gyakran
2022. márc. 13. 13:28
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem akarlak kiábrándítani, de fordítva ülsz a lovon. Hiába kérdezel meg mindenkit de még a Magyar Tőzsde vezetőjét is megkérdezheted, ha nem nyered meg az összeget, maximum önfejlesztős plusz információ lesz neked meg az álmaidhoz táptalaj.

Lottozóm rendszeresen több éve sőt minden héten feladok Eurojackpotot, de nem nyertem még annyit amivel elégedett lennék. Azzal hogy visszanyerem a szelvény értékének 2-3x, még nem vagyok milliomos.

De ilyeneken soha nem gondolkodom hogyan fektessem be és minden mást, szerintem ha megnyerném akkor ráérnék evvel foglalkozni.

Tudod minek örülnék én legjobban? Ha ezzel a pénzzel vissza lehetne hozni néhány embert a másvilágról .. Tudom ez nem lehetséges, igy annyira nem is érdekel a sok milliárd.

2022. márc. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!