Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan osszam be a pénzem?

Hogyan osszam be a pénzem?

Figyelt kérdés
Egyedül élek és már utolsó 1-2 hét azzal telik, hogy számolok a boltba ha vásárolok meg szinte csak krumplis ételt eszek utolsó héten, hogy kihúzzam hónap elejéig. Első 2 héten meg drágább dolgokat veszek, nem figyelek oda. Osszam le minden hétre mennyit költök max vagy hogy csináljam? 200 ezret keresek,45 ezer a rezsi havonta kb, dohányzom ami havonta kb 20 ezer, többit meg kajára, ruhára, egyébre költöm.

#Spórolás, pénz,
2022. márc. 17. 13:44
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Március pl eddig így néz ki:

Rezsi 45ezer, cigi 20 ezer, anya szülinap, tesó névnap együtt 10 ezer, műkönny, savlekötő ami havi szinten kell 10 ezer, új ruhák 20 ezer, kozmetikus 2500 Ft. Ez kb az egyéb ami már 105-110 ezer és a boltba élelmiszerre, tisztàlkodásra, kutya kajára költöttem 50 ezret. Van 40-45 ezrem a hátra lévő több mint 2 hétre, viszont sok élelmiszert most előre vásároltam.

Múlthónapban pl 3 fogamat be kellett tömetni, ezt magán helyen csinàltattam egyből 30-40 ezer volt, azelőtt ugye Karàcsony, akkor nagyon sok elment ajándékokra. Egyszerűen minden hónapban van valami plusz.

2022. márc. 17. 14:56
 12/19 anonim ***** válasza:
55%
2022. márc. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Szerintem a kaján tudnék sokat spórolni ha pl magam csinálnák reggelire szendvicset vagy amit csinálnák vacsorát abból vinnék ebédre, nem pedig rendelnék. De még nem vettem rá magam..
2022. márc. 17. 14:59
 14/19 anonim ***** válasza:
85%

Na látod... vannak saját ötleteid is.

Iszonyat sok pénz el tud menni a hirtelen felindulásból vásárolt kész reggelikre.... Két túróstáska meg egy kávé - hopp ugrott egy ezres...

Amikor egy otthon elkészített szendvics kb. 120 ft-ból megvan....

2022. márc. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
88%

Vannak, akik minden pénzüket szeretik elkölteni bármennyit is keresnek. A szüleim is ilyenek, ilyenkor nem számít, hogy növeled-e a bevételeidet. A legfontosabb első lépés az önkontroll megtanulása.


Nekünk ez segített:

1. Megbeszéltük az adott hónapban mennyit szeretnénk félretenni és mire mennyit tervezünk költeni (étel, háztartás, szórakozás stb)

2. Hó elején elutaltuk a megtakarítás számlára az adott összeget. Úgy csináltunk, mintha az a számla nem is létezne. Még a kártya sem volt nálunk soha.

3. Betartottuk a kereteket a fenti kategóriákra. Mondjuk ez nekünk 3 hónapba telt... Mi az étel keretet leosztottuk hetekre. Így könnyebb volt átláni.

4. Előtte havi 160 ezret költöttünk ételre, mert folyton rendeltünk vagy pazaroltunk. Most 100 ezernél megállunk, mert előre kigondoljuk a hétvégén, hogy következő héten, mit főzzünk és ahhoz vásárolunk be csak. Mióta otthon főzünk és nem rendelünk vagy pékségbe rohangálunk sokat javultunk.

5. A bevételek növelése szuper! de csak azután, hogy a mostanit megtanulod beosztani.

2022. márc. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

magán fogorvos? minek? nekem a körzeti fogorvosom tömte be a fogamat tb-re(esztétikus tömés), ja és a fogköveimtől is megszabadított (Csak 1 hetet kellett várnom)

egy fillért nem fizettem neki

2022. márc. 21. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Cigin kapásból egy húszast meg tudnál fogni
2022. márc. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
85%

Te egy pénzügyi analfabéta vagy.

Meg még buta is.


Egyetlen példa.

Te magad írod hogy rendeled a kaját. JA? Hát úgy öregem Dáriusz kincse se elég. EZ luxus. Luxus. Amit nem engedhet meg magának egy olyan aki 200at keres.

2022. márc. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 xp ali ***** válasza:
Fizesd ki előre az összes kötelező dolgot. Ha kell venni nagy értékű dolgot, ruhát, cipőt, azt vedd meg, vagy különíts el rá pénzt hó végéig. A maradékot oszd 3 felé, és 10 naponta használd el a keret 1/3-át. Akkor a szűkebb napok jobban eloszlanak. Ha a 10 naponkánt marad pénzed, azt tedd félre, vagy add a hó végi ruha/cipő vásárláshoz. De a képezd magad sem butaság, bár tudom h nehéz.
2022. ápr. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!