Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kisbaba nevére történő lakásvá...

Inike kérdése:

Kisbaba nevére történő lakásvásárláshoz kell a babának személyi igazolvány?

Figyelt kérdés
A kisfiam nevére tervezünk venni egy lakást, azonban nem tudom, hogy a szerződéskötéshez neki is kell személyi igazolványt készíttetnünk?

2022. márc. 31. 10:34
 1/4 ildibrexy válasza:
igen, kell.
2022. márc. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
11%

Kisbaba nevére nem lenne szabad lakást vásárolni. Majd ő vesz magának nagykorúvá válása után, ha akar. Addig meg a szülők KÖTELESSÉGE hogy gondoskodjanak a gyerekeik lakhatásáról, jóltartásáról, okulásáról, ...


A gyerek attól gyerek, hogy még nem rendelkezik azzal a képességgel, ami szükséges egy lakás megszerzéséhez, azzal kapcsolatos kötelezettségeknek való megfelelésről.


Várjatok még ezzel 18 évet.

2022. márc. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kedves 2.

Ne viccelj! :D

Szerintem egy baromi jó dolog, ha a gyerekednek tudsz lakást venni. Befektetésnek is mindenképp megéri. Ráadásul, ha majd egyetemre akar menni, a lakás bérleti díjából bérelhetünk neki másik városban lakást, ha felnő odaköltözhet, vagy eladhatja és vásárolhat magának másik lakást vagy házat. Sajnálom, hogy nem érted ennek a lényegét, de én magam nagyon is örültem volna, ha életkezdésnek kaptam volna egy saját lakást, esetleg az addigi bérbeadásból származó összeget mellé..

És a szomorú igazság pedig az, hogy a mai világban egy fiatal sajnos még hitelt sem nagyon kap, hogy lakást vegyen..

2022. ápr. 2. 13:06
 4/4 anonim ***** válasza:

Persze, hogy baromi jó dolog. De nem más adófizetők pénzéből, hanem az általas, munkád, saját teljesítményed révén megkeresett pénzból !!! Mecsoda különbség !


A biztató igazság pedig az, hogy a mai világban a fiatalnak ezernyi alkalma van számára megfelelő munkát találni, amit képzettsége, képessége függvényében tisztes jövedelemég konvertálhat a munkaerő piacon.


Abból tessék szíves lakást venni, és hitelt törleszteni, ha kell hozzá. A befizetett közpénzek nem arra valók, hogy bárki is lakást vegyen magának abból való támogatással. A lenini ideológia úgy látszik kiirthatlan ebben a kelet-európai közegben a népesség gondolataiból.

2022. ápr. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!