Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek az arany és ezüst...

Szerintetek az arany és ezüst jó befektetés?

Figyelt kérdés
Elakarok kezdeni valamibe befektetni és én az aranyra meg az ezüstre gondoltam. Minden hónapban vennék 1-2 gramm aranyat meg valamennyi ezüstöt. Mindenképpen ilyen kézzel fogható befektetés érdekel.
2022. ápr. 7. 10:07
 1/6 anonim ***** válasza:
54%

A befektetési ezüst már eleve offos mert adóztatják.


A befektetési aranyat legalább nem.

Ha minimum 10-20 évig nem kell az a pénz, akkor lehet jól járhatsz vele, de közel sem biztos hogy ez a legjobb befektetés.


[link]


Tanulmányozd az árgrafikonokat, aztán spekulálhatsz hogy idő és mennyiség függvényében mennyire járnál jól vele. Én személy szerint nem foglalkoznék arannyal egyéni gazdasági céljaim függvényében, de ez már csak az én dolgom.

2022. ápr. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
38%

Mondjuk nézd meg 10 évre visszamenőleg az ár alakulását.

Ha 10 éve vásároltál aranyat, akkor egy 7 éves masszív bukóba bele tudtál nyúlni.

2022. ápr. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Fogy az aranykészlet ezért szerintem felfele fog menni az ára. Nem?
2022. ápr. 7. 11:15
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Fogy az aranykészlet"


Messziről jött ember azt mond amit akar. Ha tényleg így lenne, akkor szerintem már mindenki aranyat vásárolna kriptovaluta helyett.

2022. ápr. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezüstöt semmiképpen, aranyat sem most, mert nagyon magas az ára. A világvalsag az oka, nagy a kereslet iránta. Várj, míg lemegy az ára, figyeld az átalakulását, és akkor vegyél, de csakis 99,9 finomságú érmét bankban.
2022. ápr. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az ezüst sem feltétlenül rossz vétel, ha azt nézzük, hogy ipari fém is és ha nagyon villanyautózunk/napelemezünk, akkor több kell majd belőle, mindemellett korlátozott annak is a mennyisége.
2022. jún. 22. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!