Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit írjak az önéletrajzomba,...

Mit írjak az önéletrajzomba, ha még nincsen végzettségem és tapasztalatom?

Figyelt kérdés

Diákmunkát vagy "rendes" munkát szeretnék vállalni. Egyetemista vagyok, tehát egyelőre az érettségim a legmagasabb végzettségem. Külön nyelvvizsgám sincsen, csak az emelt érettségim. Nincsen munkatapasztalatom, még nem dolgoztam sehol sem. Az egyetemen (vagy úgy egyébként) sem vállaltam semmilyen tudományos vagy közösséget tevékenységet. Semmi extra dolgot nem tudok benne feltüntetni.

Semmi komoly munkát nem szeretnék csak olyasmiben gondolkozom, mint pl. eladó, adminisztrátor és ilyesmi. Viszont ehhez is kell önéletrajz és nem tudom mit írjak bele, hogy ne legyen nevetségesen üres.


2022. ápr. 14. 14:24
 1/3 anonim ***** válasza:

A középiskoládat beírhatod. Ha valamilyen speciális tagozaton tanultál, akár azt is.

Az egyetemi szakodat, mint folyamatban lévő tanulmányt.

A nyelvtudáshoz az emelt érettségi teljesen valid (ha 60% felett szerezted), egyenértékű egy középfokú nyelvvizsgával. Ha nincs nyelvvizsgád, akkor csak annyit írj be, hogy milyen szinten beszéled az adott nyelvet.

Jogosítványt beleírhatod, ha van.

2022. ápr. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Sima reál tagozatos gimnáziumba jártam, semmi speciális dolgot nem tanultam.

Jogosítványom van, de nem vezetek. Azt akkor hagyjam is ki?

2022. ápr. 14. 14:35
 3/3 A kérdező kommentje:
Illetve hogyan formázzam? Kerestem sablonokat, de abban vannak olyan részek, amikhez nem tudok mit írni (pl. a tapasztalat ugye) vagy nem tudom mit írhatnék, mert nevetségesnek tűnik (ilyenek mint "magamról" meg "célkitűzések"). Csak az sem jobb, ha üres a háromnegyed oldal.
2022. ápr. 15. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!