Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vissza kell fizetnem a felvett...

Vissza kell fizetnem a felvett nyugdíjat?

Figyelt kérdés

Apukám április elején elhunyt, azt mondták a kiutalt áprilisi nyugdíját felvehetem. Én meg felvettem, mert tudtam a pin kódját. Egyetlen fia vagyok nincs örökös csak én.

Erre ma a hagyatékin közlik velem hogy kapni fogok idézést hogy fizessem vissza. Most ez tényleg így van?


2022. máj. 6. 11:01
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

Bankszámlájáról nem veheted le, de nem a nyugdíját, hanem semmit. Azt nem használhatod a hagyatéki végzésig. Egyébként az összeget kifizethető neked. Az enyém postán kapta. Ki kellett töltenem egy lapot, amelyben nyilatkozom róla, hogy törvényes örököse vagyok, nincs más rajtam kívül stb.

Azt be kellett küldenem a kincstárnak (?), és pár hét után jött a pénz.

A bankszámlája jogosan került egyébként. Beszélj a bankkal, hátha ők tudnak valami okosat mondani.

2022. máj. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Remek, azt mondták jár a nyugdíja és felvehetem én csak igazolnom kell hogy felvettem :/ Hagyatéki után kellett volna ezt nem tudtam. Vissza kell fizetnem, azt ami amúgyis nekem jár? Utána járok
2022. máj. 6. 11:27
 3/8 anonim ***** válasza:
35%
Mint írtam, a bankszámláról levétel lehet gond. A nyugdíjat utólag fizetik, és mivel áprilisban még élt, a májusit megkaphatod. Annak sincs jelentősége, hogy a haláleset melyik napon történt a hónapon belül.
2022. máj. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%

Ha apukád áprilisban hunyt el, akkor még az áprilisi nyugdíja járt neki, tehát azt felvehetted, még a postás is odaadja ilyenkor.

A májusi nyugdíja már nem jár, hiszen abban a hónapban már nem élt.


A nyugdíjat mindig az adott hónapban utalják/viszi a postás. Tehát ha a bankszámlájára már átutalták a májusi nyugellátását és azt vetted fel, azt valóban vissza kell fizetni.

Ha az áprilisit vetted fel, azt nem, de körbejárják a dolgot, hogy ki vette fel. Ha nem a későbbi örökös, akkor azt át kell adni az örökösnek, mert neki jár.

2022. máj. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
35%
A nyugdíjat a következő hónapban utalják. Az áprilisit májusban.
2022. máj. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
31%

Az eszed tokjat!


Aprilisban az aprilisi nyugdijat.


Egyebkent jogtalan szamlahasznalat.


A nyugdijat a NYUFIG=nal lemondtad?

Mert le kell!

2022. máj. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Melyik hónapban vetted ki a számláról?
2022. máj. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"A nyugdíjat a következő hónapban utalják"


Nem. Az adott havi nyugdíjat ugyanabban a hónapban utalják, vagy viszi ki a postás. Tehát ha márciusban vitte a postás, akkor az a márciusi nyugellátásod. Ha márciusban utalták a bankszámládra, akkor az a márciusra járó nyugellátásod utalása volt.

2022. máj. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!