Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hibáztam, mint vevő?

Hibáztam, mint vevő?

Figyelt kérdés

Lassan 2 hete hete felmentem egy online piactérre és megláttam egy terméket 85 ft-ért, ami max. egy órája volt fent. Azt hittem licites lesz, de fix áras volt. "Megvásároltam"

Gondoltam majd ír az eladó, hogy bocsánat elnéztem és vagy azt írja, hogy hibázott, elnézte, de az ő hibája, így ennyiért odaadja, vagy el akar állni az eladástól. Így is-úgy is fizettem volna többet érte (mondjuk 5-7ezret, ha 85+postáért (2000ft-nak írta a pk-t) odaadta volna, vagy állapodjunk meg annyiban amennyiért el akarta adni, csak felezzük a pk-t, mert jóval kevesebb jutalékot kell fizetnie az oldalnak). Én azt hittem 8.500ft-ot akart írni, az nagyjából reális ár lett volna érte (egy műtárgyról, grafikáról van szó, így elég nehéz megmondani mennyit is ér. Ugyanilyet árulnak 15e-ért hónapok óta és senkinek sem kell).

Aznap este írt az eladó, hogy köszöni a vásárlást, de csak később tudja postázni. Írtam, hogy nem gond és hogy azért jelöltem utánvételt, mert csak azt lehetett, amúgy szívesen előre utalok. Semmi válasz, eltelt az az idő, amire azt írta, hogy majd feladja addigra. Még vártam pár napot és megint ráírtam, hogy elutalom a pénzt, ha neki jó, írja meg mennyit és hova. Nem, nem, küldi utánvétellel. Továbbra se írt semmi összeget (más eladók szállítási opciókat is szoktak felsorolni). Ismét semmi hír felől, postától se jött email, hogy csomagot adtak fel nekem.


Ma csöngetnek, csomagos postás.


87.000 ft!!!!


Nem vettem át.


Egyelőre nem válaszolt még az eladó, de számítok rá, hogy ki akarja majd velem fizettetni a pk-t és a visszapk-t. Én úgy érzem, hogy nem hibáztam, nem szeretnék semmiért se fizetni. 10e ft körülig még át is vettem volna a csomagot. Ha írta volna, hogy ennyire elírta és mennyi lesz, szóltam volna, hogy akkor el se küldje.



2022. máj. 18. 14:33
 1/8 anonim ***** válasza:

De miért nem kerdezted meg az embert, hogy mennyiért szándékozik eladni?


Azért azt sejthetted, hogy nem 85 ft lesz az eladási ár.


Mondjuk az is érdekes, hogy utalás előtt feladta a portékát.

2022. máj. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha tudod bizonyítani valamilyen úton, hogy 85 forintért volt meghirdetve, akkor jogilag annyit kell érte fizetned, mert nem te hibáztál, hogy 85 ft-ot adtál érte, hanem ő, hogy 85 ft-ért kínálta eladásra.
2022. máj. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ahogy írtam (lehet nem volt egyértelmű) egy olyan online piactérről van szó, ahol kint van a dolgok ára. Tehát nem olyan, mint a facebook, hogy 5 ft a telek ára és a szövegben van beleírva, hogy amúgy 6millió. Hanem van megvásárlás gomb, addig nem is beszélhetsz az eladóval a fizetésről, átvételről. Az eladásból az oldal százalékot is kap, szóval annyiért vannak felrakva a dolgok, amennyiért eladni szeretné az eladó. Most is látszódik, hogy 85 ft a termék, amit “megvásároltam”.


Az eladó is bármikor megnézheti, hogy mennyiért kelt el, több emailt is kaphatott róla.


Többször jeleztem, hogy utalnék és mennyit utaljak, de ő ragaszkodott az utánvéthez. (Igazából írnunk se kellett volna egymásnak, mert az oldal automatikusan elküldi a postázáshoz az adataimat az eladónak)

2022. máj. 18. 16:45
 4/8 anonim ***** válasza:
Ne legyél ennyire kedves. :) Csalni akart, vagy legalábbis ő tévedett. Mentsd le a képeket, amik bizonyítják mi történt, majd írj neki még egy üzenetet, hogy miért küldted vissza. Aztán ha bármit követelne, jelezd az oldal üzemeltetőjének, hogy mi történt.
2022. máj. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Gyakran találkozni ilyenekkel pl. eladó 2050m2-es ház 1 150 000Ft-ért, ha elolvasol másfél oldalt kiderül, hogy az ár m2-re van megadva.
2022. máj. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#5 Csak ez nem ilyen volt :D Ez olyan mint a vatera, ebay, stb. Fent volt, hogy az ára 85 ft, én pedig leütöttem annyiért.
2022. máj. 18. 19:21
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem hibáztál! Én is gyűlölöm ezeket a hirdetéseket, mikor ezres nélkül hirdetnek. Ha 85 forint volt odaírva, akkor az 85 forint, nem 85 ezer.
2022. máj. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy Magyarországon mennyire lehet ezt a jogot érvényesíteni, de azt tudom, hogy az USA-ban már volt egy per arról, hgy egy nő $1 kezdőárral rakott ki licitre egy házat. Valaki leütötte, senki nem licitált rá, így a végleges ár is $1 lett.

Az eladó végül bíróságra vitte a dolgot, és a bíróság a vevőnek adott igazat, övé lett a hát 1 dollárért.

Hogy ez Magyarországon hogy van, és ennyire reális, valamint, hogy 85000 Ft-ért megéri-e pereskedni, azt ítéld meg te.

Egy házért lehet, hogy végigcsinálnám már a jogi procedúrát... xD

2022. máj. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!