Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért költöm el a pénzem...

Miért költöm el a pénzem hülyeségekre? Ti hogy álljátok meg hogy ne költsetek felesleges dolgokra?

Figyelt kérdés
Fizetésnapon már egyből azon agyalok, hogy mire költsem el. Egyébként így is kitart hó végéig, de mindig érzem a késztetést, hogy ha van a számlámon, azt költsem is el.
2022. máj. 20. 20:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Érzelmi tudatosság, illetve:

- Ajánlom a kiszámoló akadémiát a youtube-on.

2022. máj. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem ez már gyermekkorban kialakul, hogy kinek milyen lesz a pénzügyi kultúrája felnőtt korára. Változni ez nem nagyon fog, én azt tapasztaltam. Ideig-óráig megerőszakolhatod magad, amikor kitalálod, hogy mostantól a fizetésed 20%-át félre fogod tenni, de legkésőbb a 3. hónapban visszaállsz a régi kerékvágásba, mert feleslegesnek és idegesítőnek fogod tartani, hogy ott áll az a sok pénz és nem csinálsz vele semmit.

Volt egy ilyen exem, ő két hét alatt elverte a fizetését és nem is értette, hogy mi a francnak kéne tartalékot képeznie.


De a kérdésedre válaszolva: én a másik táborba tartozom, csak azt veszem meg, amire valóban szükségem van, jóval az alatt élek, mint amit megengedhetnék magamnak. Nekem teljesen magától értetődő, hogy minél többet tegyek félre a hónapban, tehát nem kell külön rávenni magam. Szerintem ez vagy megvan benned, vagy nincs.

De próbáld meg azt, hogy amikor megkapod a fizetésed, x összeget egyből átteszel valami megtakarításba, aztán el is felejted, hogy az létezik, a maradékot meg költöd.

2022. máj. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
41%

Mert tudom, hogy a pénz pénzt termel. Így érdekem nem elszórni felesleges kacatokra.


De szerencsére a többség nem így él, ezért van nekem sok, másnak meg kevés.

2022. máj. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
Meg egy szavazat a kiszamolo.hu -ra.
2022. máj. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Kiszamolot olvasgasd szerintem is
2022. máj. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Másodállást vállaltam amikor nem volt elég a pénz a céljaimhoz, egyébként amit lehet meg érdemes azt használtba veszem meg, a felesleges már nem használt dolgaimat eladogatom ne álljon a pénz benne meg ne foglalja a helyet.

Kaját sosem dobok ki, és megromlani sem hagyom!


Nem aszerint étkezek, hogy éppen mihez lenne kedvem, hanem ami éppen a soros és elfogyasztandó. Szóval van olyan reggel amikor joghurttal indítok, van amikor csirkelevessel.

2022. máj. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Újabb szavazat a kiszámolóra, rengeteget lehet tanulni Miklóstól. Amúgy nem értem minek pontozták le a 2-es és a 3-as válaszolót, amikor rendkívül hasznos és igaz dolgokat írtak. Bár sejtem, hogy sokaknak fáj szembenézni a valósággal, kényelmesebb inkább ideológiákat gyártani a helytelen pénzügyi döntéseikhez és fújolni mindenkire aki nem ugyanazt a követ fújja mint ők.
2022. máj. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Sokat kell keresni
2022. máj. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#7: korabbi hasonló ketdeseknel is megjelent par okostojas... hogy ők elvezni aksrjak az eletet es nem garasoskodni... mert úgy semmi ertelme...


Az persze eszükbe se jut h ha beüt a krach es par hónapig nincs álladuk, akkor mit csinálnak...

2022. máj. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#2-vel érték egyet. Ez egy mentalitás. Én mindig is a félretevő típus voltam, a feleségem kezét viszont égeti a pénz. Addig költi, amíg van. Ez pedig sok konfliktust szül.
2022. máj. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!