Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért költöm el a pénzem...

Miért költöm el a pénzem hülyeségekre? Ti hogy álljátok meg hogy ne költsetek felesleges dolgokra?

Figyelt kérdés
Fizetésnapon már egyből azon agyalok, hogy mire költsem el. Egyébként így is kitart hó végéig, de mindig érzem a késztetést, hogy ha van a számlámon, azt költsem is el.
2022. máj. 20. 20:48
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok. Mindenkinek szíve joga leszavazni, az is egy vélemény. Gondolom nem azok szavaztak le, akiknek megtakarításuk van, hanem akik magukra ismertek abban, hogy képtelenek félretenni. Én csak azt írtam le, amit én tapasztalok. Ha kollégákkal, barátokkal pénzröl beszélünk, akkor mindenki be tudja magát sorolni az egyik vagy másik csoportba, pl. kolléganöm elmondta, hogy náluk ö a pénzszóró, a férje meg a takarékos. Ezért nem is hord magánál készpénzt, soha nincs nála, mert csak elköltené. De így is állandóan az Amazonról rendelget, szóval megtalálja a módját a költésnek. Ö ezt tudja is magáról. De én még egyszer nem hallottam felnött embertöl, hogy ó, régebben nagyon szórtam a pénzt, aztán rájöttem, hogy az nem jó, azóta nagyon tudatos lettem és már egy csomó pénzt összespóroltam.

Szerintem ilyen nincs, vagy csak nagyon ritkán. Aki amelyik csoportba tartozik, neki ilyen a mentalitása, magától soha nem fog változtatni. Ezért jó, ha olyan partner van mellette, aki az ellenkezö oldal, különben még az elromlott porszívót se tudnák kicserélni a háztartásban.


Egyébként nem gondolom azt sem, hogy a költekezök bármivel is boldogabbak lennének a "garasoskodóknál". Nekem is megvan mindenem, ami kell, nem vagyok sóher, ha cipö kell, megveszem, ha fogorvoshoz kell mennem, akkor elmegyek és kifizetem. Nyaralni se úgy járok, hogy itthonról viszem a virslit. De attól még én is tudom élvezni az életet, hogy hogy csak 5 pár cipöm van és nem 25. Én is kiadom a pénzt, ha kell, csak nem a játékautomatába dobom, vagy a parfümériában költöm el, hanem mondjuk nyelvtanárra vagy könyvekre.

Kérdezö, tényleg olvasd a kiszámolót rendszeresen, nagyon jó ötleteket ad.

2022. máj. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!