Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az itthoni ingatlanpiaccal mi...

Az itthoni ingatlanpiaccal mi történik? Budapesten egy kertvárosi 150 négyszögöl méretű telek (csak a telek!) 70M!-ért kelt el. Építik rá a házikót 40M ért. 110 MILLIÓ. És nem a 2.kerület. Ez embertelen. Itt valami nagyon nem kóser. Vagy ez normális?

Figyelt kérdés

2022. máj. 29. 03:08
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
85%
Mert a gyerek nem zajong és zavarja a többi embert a kertvárosban? Ne legyél már ennyire bohóc...
2022. máj. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
79%
A kormány kijátszotta magának az építőipart ezért hagyta, sőt hozzájárult az árak felhajtásához.
2022. máj. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
87%
#15: Ki beszélt itt sufnituningról? Én sem beszéltem tóger szülők neveletlen gyerekeinek ordibálásáról beszéltem. Tartsunk már meg egy színvonalat... A sufnituningolót meg zavarja a gyerekzsivaj. Akkor kinek az igényeit ne vegyük figyelembe?
2022. máj. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
27%
Aki kertvárosba épít egy ócska műhelyt, az sufnituningol. Nem tehetünk róla, hogy ezt a színvonalat képviseled. Ha nem az lenne, akkor a megfelelő környezetbe csinálnád igyanezt, az önkormányzat biztos szívesen tájékoztat, hogy nálatok hol lehet ilyet létesíteni, tudod, léteznek falusias lakóterületek etc etc, ahol nem reklamálhatsz, ha disznót tartanak, míg a egy másik övezetben igen
2022. máj. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
73%

Úgy látom nem vagy tisztában a fogalmakkal, az, hogy valakinek van egy dupla garázsa, amiben elfér egy satupad, hogy gondozhassa a hobbiautóját, az nem autószerelő műhely. Először tisztába kellene jönni a fogalmakkal, aztán okoskodni. Ha én egy zárt garázsban kicserélek egy váltószoknyát, az senkinek még fel sem tűnik, ellenben ha a gyerek kint visít a kertben, azt három szomszéddal odébb is hallani.

Szóval ismét adott a kérdés, kinek az igényeit hagyjuk figyelmen kívül és milyen alapon?

2022. máj. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
10%

“ Pl. felépítem a garázst6műhelyt ”


Most már hirtelen csak egy garázs 2 ajtóval meg satupaddal :)


Ismerjük az ilyet :)

2022. máj. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
95%

Nem, a garázst azért építem, hogy zárt helyen tároljam a hobbiautót, plusz az egyéb eszközöket, szerszámokat, kerti gépeket stb. Az meg milyen már, hogy egy garázs nem való lakóövezetbe? Voltál te már kertvárosban? szinte minden háznál van 1-2 állásos garázs. Abba ne menjünk bele ki a normális és ki nem. A zaj zavar téged is, engem is. Akkor mindketten normálisak vagyunk, vagy egyikünk sem.

De továbbra sem válaszolsz, kinek az igényeit hagyjuk figyelmen kívül és milyen alapon?

2022. máj. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 Hintalow ***** válasza:
28%

Az a helyzet, hogy ha csak nem valami harmadik vilagbeli, fejlődő országról beszèlünk, akkor adott ország fővarosában (nem agglomerációban, hanem közigazgatási határokon belül) modern kertes házat èpìteni/birtokolni (tehát nem megörökölni egy 50+ èvvel ezelőtt èpìtettet) az bizony ökölszabálykènt messze az adott országban általanos èletszìnvonalat meghaladó anyagi lehetősègeket feltètelez.

Fáj vagy nem fáj, de ìgy működik 🤷

2022. máj. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
28%

Jaj de uncsi ez a 17-es válaszoló, kitörölteti a választ, csak mert senki sem ért vele egyet :)


Igazából még mindig azon hisztizel, hogy nincs pénzed házra és irigykedsz arra, akinek igen, netalántán más családot alapít és ennek megfelelően fel tudja venni s nekik kitalált támogatást, de te azt hiszed, hogy egyedül ez miatt kerülnek sokba az ingatlanok, mert butuska vagy. Neked barátnő, kutya macska híján szerinted ugyanúgy kijárt a kertesház, mivel neked a sorházi ugyanolyan garázs nem felel meg, neked kell mellé a kert és az egy embernek nagy ház, ezért itt rinyálsz :)

2022. máj. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
31%

#19: Te végtelenül ostoba vagy... Nem töröltetek semmit. Nem irigykedek. Mégis mire? Egy olyan életre, amit én nem is akarok? Arra minek irigykedni? A szaporodási hiteleket/támogatásokat azonnal beárazta a piac ez tény, de nem csak ezen múlt az áremelkedés, ezt minden értelmes ember tudja. Azért írtam a hibás gazdaságpolitikát, mert sok más tényező is benne van. Utána lehet olvasni, nálunk emelkedtek EU-n belül szinte a legjobban az ingatlanárak. Ez sokat elárul. Barátnő van, macskákat nem szeretem, kutya volt, amíg kertes házban laktam, lesz amikor újra abban fogok. Szóval mellément a költészet elég rendesen. Egyébként miért is függne ettől, hogy jár vagy nem jár? Senkinek nem jár, aki megveszi annak lesz. Nem jár se gyerekkel, se gyerek nélkül. Azt meg nem mondtam, hogy nincs rá pénzem. Jövő héten kerül a nevemre a telek, amin a ház lesz. Szóval ezt is benézted. Még valami, amit beleképzelsz esetleg?

De ennyi erővel lakjon a gyerekes a lakásban, mert neki az jobb, közelebb van az iskola, orvos, bolt, játszótér, szakkör, buszmegálló stb, ami a gyerek jobb életkörülményeihez kell. Kobozzuk el a családoktól a kertes házakat és költöztessük ki oda a gyerekmenteseket, a lakásokba meg az összes gyerekest. Remélem így megfordítva már végre feltűnik mennyire nonszensz amit mondasz.

2022. máj. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!