Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van költsége a munkáltatónak?

Van költsége a munkáltatónak?

Figyelt kérdés
Ha el megyek táppénzre ,terhesség miatt és utána csedre a munkáltatómat terheli akár mien költség? Azt tudom hogy az első 15napban ő fizeti a táppénzt de utána az OEP. És utána amikor az OEP utalja akkor a munkáltatóm fizet utánam?

2022. jún. 10. 10:33
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Utána nem. Viszont amikor visszajössz dolgozni akkor ki kell adja a felhalmozott szabadságot, ami az ő költsége. Illetve a helyedet is tartani kell, ami burkolt költség.
2022. jún. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2022. jún. 10. 10:41
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha terhesség miatt mész, nincs betegszabi, tehát a 15 munkanap nem áll.


Viszont ő fizeti a táppénzed harmadát, iletve jár szabi a tp időszakára, a szülési szabadság idejére és utána a fiznélküli első félé évére.

2022. jún. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2022. jún. 10. 13:38
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az OEP által folyósított táppénz egyharmadát a munkáltató fizeti.
2022. jún. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Azt tudom hogy az első 15napban ő fizeti a táppénzt"

Az nem táppénz...

Az betegszabadság, és a keresőképtelenség első 15 munkanapjára a munkáltató köteles ezt fizetni. Terhesség esetén, ha veszélyeztetett várandósság miatt vettek keresőképtelen állományba, akkor annak első napjától táppénz jár, nem pedig betegszabadság.

A betegszabadságnak ugyanazok a közterhei vannak, mint egy munkabérnek, csak más a neve és a folyósítás jogcíme.



"de utána az OEP"

Az "utána" már a táppénz, és a táppénz összegének egyharmadát a munkáltató köteles megtéríteni az egészségbiztosítónak.

Mint ahogy előbb már írtam, ha veszélyeztetett várandóság miatt kerülsz keresőképtelen állományba, akkor nincs "utána", akkor az első naptól táppénzre vagy jogosult az OEP folyósítása által.

2022. jún. 11. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
CSED, GYED ellátás alatt és miatt nincs semmilyen fizetési kötelezettsége Veled kapcsolatban a munkáltatódnak.
2022. jún. 11. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6, mi értelme leírni azt, amit előtted már leírtak?
2022. jún. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8-as!


Mert a kérdező láthatóan keveri a fogalmakat. Ezeket fejtettem ki bővebben, plusz információt is adtam hozzá. Ha Téged ez fusztrál, akkor egyszerűen csak "lapozz" tovább...

2022. jún. 12. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!