Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 9 millio ft megtakaritas es...

9 millio ft megtakaritas es sajat ingatlan es havi 450 ezer ft-os bevetel, az mar jo?

Figyelt kérdés

Ti elegedettek lennetek ezzel?

Autora abszolut nincs szuksegem, biciklivel jarok mindenhova.


2022. jún. 10. 21:03
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
60%
#19: 450 ezer az 1125 Euro. Ettől kartonpakolgatással is többet lehet keresni bármelyik nyugati EU országban (feltételezem, hogy nem Romániában vagy Bulgáriában dolgozik a kérdező).
2022. jún. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jó. De minek az albérlet, ha csak ketten vagytok az anyukáddal? Két emberre nem kell két lakás... Két konyha, két fürdőszoba, két minden... Minek?
2022. jún. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Nem lennék elégedett, mert 31 évesen anyámmal kellene élnem (tok mindegy, ha jó is a kapcsolatotok, nem egészséges). Alberlet ablakon kidobott pénz. Igaz, magas a kamat, drága a hitel, de ha már költözés, én saját lakásban gondolkodnek. Az albérlet csak viszi a pénzt, jelen gazdasági helyzet pedig a megtakaritasoknak sem nagyon kedvez. Amit valaki eddig felrerakott, ha nem lépett időben lakhatas ügyben, jó eséllyel alig ér valamit. (Tesóm szorgalmasan gyűjtött, aztán addig hajtogatta a kivárok még dumát, hogy végül az utolsó utáni pillanatban vett egy lakást, amit még két éve olcsóbban, és főleg jóval kedvezőbb hitelre tudott volna venni,de legalább a megtakarítást most felújításra is elkoltheti, többszörös áron, mint pár éve.)

Szóval én eldontenem a helyedben, mit szeretnék. Az világos, h ennyi idősen nem pálya már annyira a szülőkkel lakni, főleg ha normális párkapcsolatot is akarsz. Az albérlet csak viszi a pénzed, a saját lakas meg egy jó befektetés mindig,tudod később nagyobbra is váltani,ha úgy alakulnak az élet körülmények stb. Ekkora megtakarítással és ilyen fizetéssel simán fel tudsz venni hitelt, és állítom (persze attól függ milyen lakást veszel) alacsonyabb lesz a torlesztoje, de legalábbis nem több, mint egy albérlet.

2022. jún. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, azért írtam ezt, mert írtad, h anyaddal élsz, ami a te lakásod is és a tiéd lesz majd. Mind szép és jó, de anyad elélhet (és persze éljen is) még akár 30 évig is (most csak tippeltem h olyan 55-60 közötti lehet), ezt te mind kivarod, és addig együtt éltek. Szóval, gondold át, mit szeretnél mert a kérdés kiirasahoz is az kellett, h te valamivel tutira ne legyél elégedett, neked kell tudni, h mi az.
2022. jún. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

"Ekkora megtakarítással és ilyen fizetéssel simán fel tudsz venni hitelt"

Jobban jár, ha majd azzal együtt vesz fel hitelt, akivel össze akar költözni.

2022. jún. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Jobban jár? Tesóm is így gondolta. És ezzel együtt jobban járt volna, ha kb 5 évvel ezelőtt (de akár csak 2)vesz egy lakást, mint most, pár hónapja. Mire reagálsz, jobban jár, ha addig albérletben égeti a pénzt, vagy jobban jár ha addig az anyjával együtt él? Nekem egyik opció sem lenne ínyemre, de majd a kérdező eldönti magának.
2022. jún. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!