Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Aki hasznal WISE kartyat,...

Aki hasznal WISE kartyat, elmondana nekem, hogy mikent mukodik a gyakorlatban?

Figyelt kérdés

A UK-ben elek. Tehat font utalasrol van szo. Most ott tartok, hogy mar megerkezett a kkartya, meg rautaltam £20— ot ssjat szamlarol. Meg nem aktivaltam. Kerdesek:

*Ha bankszamlarol bankszamlara utalok, azt le kell hivni kartyara a penzt, vagy utalas utan egybol fizethetek vele?

FMas is utalhat erre a szamlara vagy csak en a sajat masik szamlamrol?

*Ma 1 GBP = 467 ft. Ez azt jelenti, hogy Mo. - on barmelyik bankautomatabol ilyen arfolyamon tuudom a penzt kivenni, vagy a bank arfolyaman valtja majd at?

*Ha pl a fizetesem erre a kartyara kerem, akkor a munkaltatonak lesznek extra koltsegei, vagy csak a penzfelvetel jar koltseggel az utalas nem?

*Ha fizetek vele a boltban, az jar extra koltseggel?


Nekem teljesen uj ez az egesz, minden infot szivesen fogadok.



2022. jún. 11. 00:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Te döntöd el, hogy milyen valutát terheljen a számlára az automata, azaz ki végezze el a konverziót. Ha azt írod be itt Magyarországon az atm-nél, hogy 5 ezer forintot terheljen, akkor a Wise ennyiben vált neked amennyit írtál. De ha kiírja a magyar atm hogy VAGY £10-t vonjon-e le a kártyáról, az nem jó mert ők váltanak.


Hogy ingyen utal-e a cég, attól függ hol dolgozol. Anglia? Akkor nem gond, a GBP számlára ingyen utalnak. Magyar cég? Szarakodás lesz az egész. Nekem nem tudtak utalni arra, hiába van HUF számlája a Wise-nak, swift kódja meg nincs, anélkül meg valamiért nem tudtak.


Valamint csak akkor jár költséggel amikor boltban fizetsz, ha más valuta van a számlán, de akkor sem sokat, csak egy kis konverzió díjat. Ha azonos pénznemben fizetsz, nem számol semmit fel.


Én a revolut-ot többet használom, jobban és olcsóbban vált. Wise utalásnál jobb csak.

2022. jún. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm valaszod!

Nekem most van az appon GBP, Euro, es Forint szamla. Ha Mo. - n forintot akarok levenni, akkor az appon belul a forint szamlara kellene eloszor penzt tenni? Vagy teljesen mindegy?

2022. jún. 12. 21:06
 3/5 anonim ***** válasza:
#2 Teljesen mindegy melyiken van pénz. Elsőnek HUF számlát nézi meg minden esetben, ha azon nincs pénz akkor arról vonja le amin van, és akkor átváltja napi árfolyamon huf-ra levonáskor.
2022. jún. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Most fontot atvaltottam forintra az appon belul, tehat latom, hogy mennyi forint van. Ha jol gondolom, Mo. - n bankautomatabol ezt az osszeget egy az egyben le tudom venni. Gondolom azt mar nem valtja at a bank,nem vol le belole.
2022. jún. 13. 01:02
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen. Csak akkor von, ha a limit felett veszel le. Azt hiszem 75k a limit, de nem sokat vesz le afelett sem.
2022. jún. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!