Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Legális, vagy illegális?

Legális, vagy illegális?

Figyelt kérdés

Ha az EU valamely tagállamából behozott terméket Magyarországon szeretném eladni?

Ha jól tudom, az EU-n belül nincs semmiféle vám, adó.

Ha ez így önmagában illegális lenne, akkor hogyan tehetem legálissá (ÁFA, vagy valami más adó)?

Ha legálissá válik, tudok róla számlát adni?

-köszönöm!


2010. szept. 20. 09:18
 1/5 Biggus Dickus ***** válasza:
Természetesen legális.
2010. szept. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Áh,ezt találtam:

2009. július 1. után váltottam nyugdíj biztosítót, még egyszer válthatok?

Igen, válthat. Viszont figyelmeztetnem kell, hogy aki 2009.07.01. után váltott annak a váltás 5 000 Ft költséggel fog járni. De a 10 000 Ft ajándék még így is jár, így 10 000 helyet "csak" 5 000 fog nyerni a biztosítás váltáson.

2010. szept. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, nemtom minek ide rakta:S Bocsi,nem ide ment
2010. szept. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az EU-n belüli kereskedéskor vámot valóban nem kell fizetni, de adók vannak minden tagállamban. Ha itthon el akarod adni a terméket, akkor az itthoni adókat kell megfizetned, kint viszont nem kell adózni, mert nincs kettős adózás. Legyen a cégnek nemzetközi adószáma, a tööbbi a könyvelőd dolga.
2010. szept. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

De ha adófizetés nélkül adom el, mondjuk interneten keresztül,például a vaterán, számíthatok esetleges büntetésre, ha igen mennyire?

2010. szept. 20. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!