Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Halálom esetén a lakossági...

Halálom esetén a lakossági folyószámlánon lévő pénzt megkapják a szüleim, vagy írnom kell végrendeletet?

Figyelt kérdés
2022. jún. 26. 19:10
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Van lehetőség a bankban megadni haláleseti kedvezményezettet, ez esetben hozzáférnek a bankszámládhoz.
2022. jún. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincsnek leszármazottaid, akkor mindenképpen a szüleid örökölnek, akár végrendelkezel, akár nem. De valóban - ahogy fentebb is írták - lehet haláleseti kedvezményezettet megadni, és a már/még a hagyatéki eljárás vége előtt a bank kiadja nekik.
2022. jún. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%

bármikor írhatsz végrendeletet, ügyvéd v. közjegyzőnél letétbe helyezed.

Ha ilyen nincs, akkor a törvényes öröklés rendje lép életbe.


a mokk.hu -n megtalálod.

2022. jún. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ohh, köszönöm a válaszokat.

Nincs senkim a szüleimen kívül, teljesen egyedül vagyok. Szeretném ha mindenképpen megkapnák majd, ha előbb távoznék.

2022. jún. 26. 20:07
 5/7 anonim ***** válasza:
Minde kepp megkaphak. Inkabb az a kerdes tudjak-e, hogy hol mid van. Vezess egy listat, hogy hol milyen szamlaid vannak. Elet biztositasod holvan. Stb... Igy aki orokol utannad, annak egyszerubb lessz az ugyintezes.
2022. jún. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy megkapják, emiatt nem kell aggódnod, de ahogy fentebb írták, a kedvezményezett megjelölésével egyszerűsítheted/meggyorsíthatod a hozzáférésüket.

De azért ne készülj a halálra, akárhány éves vagy is!

Nem az a dolgok rendje, hogy a szülők túléljék a gyermeküket!!!!

2022. jún. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek.

Nagyon nem kerestem még rá, hogy kell-e, megnevezni kedvezményezettet. Egyszerűbb volt először itt megkérdeznem. De inkább megteszem a szükséges lépéseket, hogy jó helyre kerüljön.


Nem készülök, de nem tudom egyedül meddig bírom. Olyan magányos vagyok, hogy gyakorlatilag minden egyes nap letörik egy darab a szívemből.

2022. jún. 27. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!