Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Internetes munka, paypalról...

Internetes munka, paypalról átutalni a pénzt lakossági folyószámlára? Hihetőek ezek?

Figyelt kérdés
Szóval van ez az internetes munka és azt írják, hogy paypal számlára megy a pénz és, ha összegyűlik 60$ akkor átlehet utalni lakossági folyószámlára. Vélemény? Tapasztalatok?
2011. nov. 21. 17:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem hihető, gondolom valami klikkelgetős baromság. Soha nem fog összejönni a 60 dolcsid.


Mondom ezt úgy, hogy én is csináltam ilyesmit. De én tudtam mit csinálok, és nem internetes "munka" volt, hanem egy virtuális világban ilyen-olyan módon összeszedett pénz, amit aztán a paypal számlámra utaltam, onnan meg a bankszámlámra.

De ott egyszerű volt a szitu, a szolgáltató cég abszolút nem volt érdekelt abban, hogy te honnan szerzel pénzt, csak abban, hogy ha szerzel, akkor azt 1 dollár levonása után átutalja neked a paypalra. Én pl. főleg szerencsejáték-szerűségekkel meg egy faszinak cikkeket írtam angolul, és így szedtem össze azt a pénzt, amit kivettem onnan. Nem volt sok, de legalább lekötött a munkanélküliség alatt.


Az ilyen "internetes munka", amit így hirdetnek, egyébként mind kamu. Lehet szórakozni olyannal mint én (de az meg nem "internetes munka", csak épp pénzre váltható, amit ott elhülyéskedsz - jellemzően aprópénz, de ehhez is érteni kell), vagy lehet komoly munkát vállalni távmunkában (pl. programozó vagy, vagy webdesigner, aztán megállapodsz a munkáltatóddal, hogy majd így dolgozol neki otthonról).


Olyan valós netes munka nincs, hogy ne kelljen valamit letenni az asztalra, és különösen nem az ilyen "semmi munka x pénzért", meg társaik. Ez mind átverés.

Csak hát pont ezt nem képesek megérteni azok, akik ilyet keresnek.


Ha az én kis netes bizniszem olyan jól működött volna, akkor most nem járnék be rendesen dolgozni egy munkahelyre. De arra jó volt, hogy annakidején elfoglaljam magam valamivel.

Persze mondanom se kell, ehhez is kellett tudni angolul, meg összehaverkodni ott emberekkel, meg gürcölni a gép előtt naphosszat kb. annyiért, amennyi segélyt szoktak adni...

2011. nov. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha már a paypal számládra utalták a pénzt, akkor már azt csinálsz vele amit akarsz, azt nem tudják korlátozni, hogy csak 60$ után küldheted ki.

Egyébként létezik internetes munka..

2011. nov. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Persze, hogy létezik, csak nem 13 éves gyerekeknek, gyesen levő kismamáknak, munkanélkülieknek, meg egyébként olyanoknak, akik nem értenek semmihez... és jellemzően te állapodsz meg úgy a rendes munkáltatóddal, hogy mondjuk a programozást vagy könyvelést otthonról végzed.


Amit én nyomtam kikapcsolódásképpen, abban is lehet nagyot kaszálni, csak hát az ugye egy vállalkozás. Ergó befektetést igényel. Ha te ott veszel földet valódi dollárokért (meg havidíjért), akkor azon azt csinálsz, amit akarsz. Árulhatod ott a saját magad készítette virtuális cuccaidat. Vannak, akik komoly vagyont csináltak ebből. Csak hát nem biztos, hogy valaki is eltéved a portádra, meg hogy sikeres lesz a terméked, a pénzt a földed után meg akkor is fizetned kell... na, ezért nem jó ez azoknak, akik rongyos 60 dolcsi után kuncsorognak (gondolj bele, az kevéssel több, mint 10ezer forint), és nekem se volt jó. Ott is azoknak áll a bál, akik képesek valami jó kis virtuális terméket megtervezni, és eladni tömegeknek.


Az ilyen "klikkelj sokat reklámokra, vagy olvasgass emaileket 0.004 centért, aztán ha összejön 60 dolcsi, majd fizetünk" oldalak úgy vannak kitalálva, hogy sose jöjjön össze, viszont cserébe telenyomják a gépedet vírussal meg spyware-el.

2011. nov. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
PayPal-ról akár 10Ft-nak megfelelő összeget is átutalhatsz a saját számládra, csak semmi értelme. A PP-nál nincs semmiféle olyan minimum határ, ami a többi virtuális számlánál kb 20$-nál kezdődik. Ha már a PP-on van a pénzed, add hozzá a fiókodhoz a bankszámla számodat, és akkor küldöd el maganak, amikor akarod.
2012. febr. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!