Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Eba-yen ha ezt írja az eladó...

Eba-yen ha ezt írja az eladó akkor mit érdemes lépni?

Figyelt kérdés

Rendeltem egy terméket, de nem érkezett meg. Írtam az eladónak, kérdezte hogy újra küldjék-e, mondtam hogy nem kell inkább a pénzvisszatérítést kérem. Erre ezt az üzenetet kaptam:

"Could you pls help us to close the case firstly? Cause we are not allowed to refund you 50% fee except full refund through case. Here we attach one pic, pls check it. Please feel free to contact us after close.

We will arrange the refund ASAP"


Ha jól értem akkor azt szeretné hogy zárjam le az Ebay reklamációt és akkor a vételár 50%-át visszafizeti? Csatolt egy képet amin a termék látszik és egy gomb hogy "Refund now". Gondolom innentől csak egy gombnyomás lenne neki a visszatérítés, de inkább az Ebay-en kívüli megegyezést akarja.

Bele menjek vagy ne? Vagy ez így van hogy addig nem fizethet vissza míg le nem zárom az ügyet?



2022. jún. 27. 08:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az eBay dispute-on keresztül vagy megegyeztek (pl. újraküldésben) vagy visszaadja a teljes árat.

Ha lezárod az ügyet, az eBay szempontjából rendezettnek lesz tekintve. Onnantól az eladón múlik, mit csinál.


Mivel nem érkezett meg a termék, én nem elégednék meg a fele ár visszatérítésével, kivéve ha filléres dologról van szó.

2022. jún. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
#1 Hát akkor 20ezer volt, 79USD, most 50USD-t akar visszaadni EBay-en kívül. De akkor ez csak kamu hogy addig nem tudja visszafizetni míg le nem zárom?
2022. jún. 27. 08:45
 3/5 A kérdező kommentje:
Megírtam neki, hgoy bocs tesó de amíg nincs a pénz (vagy legalább egy része) a számlámon addig nix ügylezárás, vagy lép vagy hagyom hogy az Ebay rendezze.
2022. jún. 27. 09:00
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne zárd le az ügyet. Ha lezárod, csak az eladó jóindulatán múlik, hogy egyáltalán visszautal-e bármennyit.
2022. jún. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, nem zárom le:)
2022. jún. 27. 09:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!