Vodafone kötbér?

Figyelt kérdés
Sziasztok ! járt már valaki így ? 3 hónapja felmondták a szerződést sajnos 2 havi számla tartozás miatt,meg beszéltük telefonon a vodafonos kollégával hogy hogy mit hova mennyit kell fizetnem . Ezek meg is történtek ! Mai napon viszont kaptam egy 90.ezer forintos számlát ! Felhívtam őket és mondták hogy ez a kötbér ,. Mondtam a hölgynek hogy direkt kérdeztem a kollégájától hogy van e ezeken a fizetni valókon kívül más amit rendezni kell és mondta hogy nincs . Szó nem volt kötbérről ! Természetesen ha tájékoztat erről akkor valamit próbálok egyeztetni vagy legalább eddig félre tenni egy kis pénzt pluszba erre..Lett felvéve jegyzőkönyv , mondtam hogy keressék vissza a hívást mert Szó nem volt kötbérről A hölgy bele írta hogy nem kaptam tájékoztatást erről és kérem a kötbér eltörlését ! 30 nap ennek az ideje mire jön válasz . Volt valakinek már ilyen problémája ?? Mi lett az ügy vége ? Biztos hogy én is hibás vagyok,de konkrétan rá kérdeztem hogy van e esetleg bármi más fizetni való.

2022. júl. 4. 21:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Kötbér azért van, mert még hűségidőd volt a szerződésedre, amit a felmondás miatt nem teljesítettél. Annó a hűségidő miatt kaptál kedvezményesebb árakat, amit most a kötbérrel "törlesztesz" vissza, mert nem tartottad be, amit vállaltál. Tulajdonképpen ez független attól, hogy számlatartozásod is volt, ez a szerződés megszűnésének következménye.


Ez nyilván benne volt a szerződésedben amit aláírtál, meg ha őszinte akarok lenni, akkor józan ésszel is egyértelmű, hogy ha nem lenne következménye a hűségidő megszegésének, akkor nem adnának kedvezményt érte. Szóval nagyon valószínűtlennek tartom, hogy elengednék, csak mert kérted. Nem érdemes tovább játszani ezt a játékot, mert ha behajtásig húzod, akkor vihetik mindened. Láttam már olyat, aki az autóját veszítette el telefonszámla miatt.

2022. júl. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Tegnap kaptam választ,elengedték a kötbért és elnézésemet kérték!

Ha bárkinek ilyen problémája lenne, ne féljetek és álljatok ki magatokért ,mert csak így lehet valamit is elérni!

2022. aug. 2. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!