Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az rendben van, ha egy ügyvéd...

Az rendben van, ha egy ügyvéd kér 1,5 % fizetséget egy meghiúsult ingatlan adásvételiért?

Figyelt kérdés
Az eladó képtelen feltételeket szabott ezért mi léptünk vissza.

2022. júl. 8. 12:07
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
meg kellett írnia a szerződést attól még, tehát rendben van, senki sem dolgozik ingyen. (az már egy érdekesebb kérdés, hogy kinek kell fizetnie)
2022. júl. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Mit csinált? Megfogalmazta, vagy más egyebeket is? Mennyire volt bonyolult az eset?
2022. júl. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Olvasd el a szerzodest amit irtatok. Mit ir benne? Mennyit kell fizess ha meghijusul? Minek a 1.5 szazaleka? A 0 nak?
2022. júl. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Na igen, én is ezek vagyok fennakadva, hogy minek az 1.5%-át kéri? A 0Ft-nak?
2022. júl. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem a vételárra gondol, amilyen kapzsik az ügyvédek. Pl ha 40 milla volt, akkor már a semmire jól lehúz téged 1,5%-al.
2022. júl. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
Nem tudom milyen ügyvédetek van, nekünk annó adásvételiért asszem egy fix díjat fizettetett, valami 50 ezer ft környéke, és annyi. Nem volt semmiféle százalék az árból, vagyis nekem egyáltalán nem rémlik ilyesmi.
2022. júl. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%
1,5% k...a nagy lehúzás, nálunk egy budapesti ügyvéd 0,5%-ot kérte a vételárnak, én 1%-ot is lehúzásnak értékelnék.
2022. júl. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Mea culpa elbasztam. 0,13% volt amit kért, megírta sablonban a szreződés és beszélgetett az eladókkal. Akik nehéz esetek voltak.

Így már érthető az összeg. A jelenlegi remélem sikeres szerződésért 0,7%-ot kért.

2022. júl. 8. 13:58
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a teljes díjat nem szoktam elkérni, ha meghiúsul az ügylet (kivéve, ha már nagyon-nagyon a végén, amikor én a munka 100%-át elvégeztem már), de valamennyit igen, hiszen én addigra már bizonyosan foglalkoztam vele. De ha mondjuk még aláírás nem volt, és földhivatalba sem kellett mennem, akkor a megállapodott összeg felét, de legalább 50.000,- Ft-ot kérnék.


Ha már aláírtunk, beadtam, és úgy hiúsul meg (fel kell bontani valamiért, vagy a függőben tartás lejár és elutasítják, mert a vevő nem fizetett, stb.), akkor az már nem az én bajom, tehát kérem a teljes pénzt. Sőt, ilyenkor sokszor még plusz munka van azzal is, hogy minden helyre kerüljön újra, és tényleg fel legyen bontva megfelelően a szerződés.


Szóval nem mindegy, milyen szakban volt a dolog, mennyit dolgozott már a kolléga, mit is jelent pontosan a meghiúsulás, stb.

0,13% az nagyon-nagyon kevés, ezt nyilván ő is csak a meghiúsulás miatt kérte így. Teljesen jogos elvárás, hogy valamit fizessetek neki. (Hogy ki pontosan, az attól függ, ki okozta kvázi ezt a kárt a másiknak.)

2022. júl. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!