Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mire elég, vagy mibe fektessek...

Mire elég, vagy mibe fektessek a mai világban 8 millió forint?

Figyelt kérdés

Jelenleg ennyit örököltem, pontosan ennyit fogok majd szeptembertől, de nem tudom hogy mit csináljak vele. A forint egyre csak gyengül, az árak folyamatosan emelkednek, és nem tudni hogy meddig fog ez tartani.

Fektessem állampapírba, nyissak egy deviza számlát ( euró, dollár) ??

Otthon lakok egy nagy családi házban. Nagymamám, édesapám, testvérem az ő élettársa, én és a barátnőm. Hitelt nem áll szándékomba fel venni.

Ingatlant nem tudok belőle venni, még úgyse ha, hozzá teszem a meg spórolt pénzemet a bankba.

Tanácsok, tippek.


Köszönöm.



2022. júl. 10. 17:55
 1/6 anonim ***** válasza:
30%
Garazs
2022. júl. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Értelmes válaszok?

A hülyék és a troll-ok kíméljenek.

Köszönöm.

2022. júl. 10. 18:35
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Euró, rubel
2022. júl. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
21%
Dollárba ne, mert annak fedezete sincs.
2022. júl. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%

A garázs alapvetően egy értelmes válasz volt. Lakóhelytől függően kettő, de akár talán három is kijöhet belőle. Kiadása egyszerű, nincs vele nyűg, viszont az éves hozam csak pár százalék, és az értéknövekedés sem akkora az évek múlásával, mint egy lakás esetében. Én ezt hagynám.


Devizaszámlát azért nem nyitnék, mert lényegében így arra játszanál, hogy a forint tovább fog gyengülni, ami azért valljuk be, már OV-t és társait is bántja. Ezt se tenném.


Tudom, a csapból is ez folyik, de jelenleg a PMÁP a legnagyobb hasznot hozó befektetés. Az első évben még nem, mert ekkor csak 6,6%-ot hoz, de a második évtől 11-12% lesz a hozam, mivel az idei infláció átlaga szinte biztos, hogy 10-11% körül lesz. Amíg nem tudsz/tudtok saját ingatlant venni, én ide tenném.

2022. júl. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 NTBS ***** válasza:
Telek, állampapír.
2022. szept. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!