Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Házassági szerződés kell...

Házassági szerződés kell vállalkozás indítása miatt?

Figyelt kérdés

Házasok vagyunk lassan 5 éve

Házasság előtt szereztem örökségből egy garzonlakást, amit később már házasságban eladtam és abból a pénzből plusz babaváró-csok igényléssel együtt vettünk egy nagyobb ingatlant, amit felújítottunk közösen. Ez is 1/1 az én nevemre került.


1. Nem tudom ez így is kezelendő-e vagy idővel közössé válik az ingatlan?


2. A Férjem alapított egy céget. 1/1 ő az ügyvezető és tulajdonosa. Egyelőre a tervek szerint működik, de tudjuk elég egy rossz üzlet, elég egy nagyobb projekt megakadása és bukhat mindnet.

Ha ilyen van, tartozás terhelődhet az ingatlanra vagy közös ingóságra vagy csak a céget érinti?

(1 kocsi az ő nevén, plusz 2 céges

1 autó az én nevemen, plusz a ház is az én nevemen van.

Külön bankszámlák, külön céges pénz)


2022. júl. 18. 18:05
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Nem erre van kitalálva bizonyos cégforma pl. Kft ahol a tulajok korlátolt mértékben felelnek a dolgokért?
2022. júl. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

Jól írja a #1.


Egy kft-ben csak az alaptőke mértékéig felelősek anyagilag a tulajdonosok.

2022. júl. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szuper, akkor maradhat minden úgy ahogy van :)
2022. júl. 18. 18:19
 4/5 anonim ***** válasza:
Házasság alatt szerzett vagyon az közös, hiába van a te neveden, akkor is közös tulajdon. A 2 magánautó is közösnek számít. A kft-ért pedig 3 millióig feleltek, kivéve bűncselekmény esetén, ott az ügyvezető a teljes vagyonával felel, akkor viszik a házatokat, 2 magánautót és 2 céges autót is.
2022. júl. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem fog bűncselekményt elkövetni nyilván, inkább az a rizikó, hogy az ő munkáját kifizeti-e a fővállalkozó vagy sem, és megy tovább a munka vagy bukja az eddigieket
2022. júl. 18. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!