Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Boltban vásárolt, hibátlan...

Boltban vásárolt, hibátlan állapotú termékeket kötelesek így visszavenni?

Figyelt kérdés
Vásároltam néhány drágább virágcserepet egy kertészeti üzletben. Itthon döbbentem rá, hogy mégsincs szükségem rá. Eredeti címke, vonalkód, árjelző, minden sértetlenül rajta van. A blokk is megvan természetesen. Ebben az esetben vissza fogják/ vissza kell adniuk a pénzt az üzletben?
2022. júl. 30. 12:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nem kötelesek visszavenni. Semmi baja a terméknek. Meg is nézhetted személyesen mikor megvásároltad. Az, hogy hülye voltál és nem tudtál előre kalkulálni, hogy kell e vagy sem, az senkit nem érdekel.
2022. júl. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

NEM!

Megteheti, de nincs rá kötelezettsége.


Ha online vetted volna, akkor visszaküldheted...

2022. júl. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Érdekes amit írtatok, mert az Obiban meg sem kérdezték miért akarom visszavinni a terméket, azonnal visszafizették az árát, vagy pedig levásárolhattam volna. Ezeket éppen nem ott vettem, ezért merült fel bennem a kérdés, hogy vajon máshol is így megy-e.
2022. júl. 30. 12:48
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb helyen nem veszik vissza
2022. júl. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

3: ezt írtam.

Megtehetik, de nem kötelező.


Üzletpolitikai megfontolásból a nagyobb cégek megteszik, mert úgy gondolják, hogy az elégedett vásárló máskor is visszamegy hozzájuk.

2022. júl. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, máskor majd jobban meggondolod.
2022. júl. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Obi az multi más tészta.
2022. júl. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
94%
Lidl Obi Aldi visszaveszi. Máshol nem. Legközelebb te is a kapitalista multit támogatod nem az adócsaló cégautóhalmozó hazai cégeket.
2022. júl. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!