Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi van ilyen esetben, kell...

Mi van ilyen esetben, kell fizetnem? Ha igen, mennyit? Tört havi TB-járulék.

Figyelt kérdés

Egy ideig magam után fizettem a TB-járulékot, de július 11-én elkezdtem dolgozni egy munkahelyen. Ilyen esetben a munkáltató befizeti az egész július havi járulékot, vagy csak arányosan 11-től? Be kell fizetnem még magam után az arányos részt a hónap első tíz napjára? Ha igen, akkor ugyanúgy átutalással/csekken, ahogy eddig is a munkanélküli időszakom alatt? Elfogadja ezt így a NAV rendszere, nem lesz gond, hogy közben már bejelentett a munkahelyem, és hivatalosan már nem magam után fizetem? Hogy kell ezt elintézni, mi a teendőm? Vagy egyáltalán semmit dolgom nincs, mivel a munkáltató ilyenkor kifizeti az egész havi járulékot annak ellenére, hogy nem a hónap elejével kezdtem?

Eléggé sürget az idő, mivel ha van befizetni valóm, azt el kell intéznem legkésőbb holnapután.

Előre is köszönöm, ha segít nekem egy vagy több hozzáértő személy.



2022. aug. 10. 17:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt neked kell kifizetni, nem tudom, mennyi most a napi összeg, NAV oldalán fent van. Legegyszerűbb, ha átutalod, már aznap látszik ebeven, másnapra el is könyvelik.
2022. aug. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem fizetik az egész havit, be kell fizetned 10 napot, igen ahogy eddig is. Úgy kell elintézned, ahogy ezelőtt. Igen elfogadja a nav, tudja mikor van biztosításod. Azonkívül, hogy fizetsz nincs teendőd. Nem, a munkáltató nem fizeti be.
2022. aug. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek! :D
2022. aug. 10. 18:06
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az adott cég csak az adott naptól fizeti utánad a TB-t. Tehát ha az adott hónap 11.-től dolgozol akkor 10 napot neked kell ki fizetned, és a többit a céged fizeti ki.
2022. aug. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!