Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Használt autót vásároltam, az...

Használt autót vásároltam, az adás-vételi szerződéssel nevemre tudom-e íratni?

Figyelt kérdés
Vásároltam egy személyautót, magánszemélytől. Megírtuk az adás-vételi szerződést, és hazavittem az autót. Otthon vettem észre, hogy az autó papírjai (forgalmi, törzskönyv), nem annak a nevén van akitől én vettem az autót, hanem az előző tulaj nevén. Példával talán egyszerűbb: K. István nevén van az autó, ő írt egy adás-vételit H. Ádámmal, és H. Ádámtól vettem én az autót adás-vételivel, de nem az Ő nevén van ugye, akkor így érvényes a szerződés? Át írathatom a nevemre az autót így is? Mert 15 napom lenne rá elintézni, de addig nem akarok belekezdeni a biztosításkötésbe és eredetiségvizsgálatba, amíg nem tudom, hogy ezek után az okmányirodában a nevemre tudnám-e venni az autót?
2011. okt. 5. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Uramisten! Ezt nem hiszem el! Hogy lehet, hogy nem nézted meg? Motorszám, alvázszám, mindent le kellett volna egyeztetni. Az eredetvizsgát is vásárlás előtt szokták megcsinálni! Valószínű bepaliztak... Ezt így nem lehet átiratni. Keress egy ügyvédet.
2011. okt. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem tudod átiratni. Eredetiségvizsgálat? Nem nézted meg a kocsi papírjait? Én ezt nem is értem...
2011. okt. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Próbáld megkeresni akitől vetted, mert ő meg közokirat hamisítást követett el, olyasmit adott el, ami nem az övé.

Leginkább úgy jöhetsz ki belőle valahogy, ha az eredeti tulajt keresed meg és ővele írod meg az adás-vételit.

2011. okt. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

20:31 vagyok..

Kérdés, hogy az eredeti tulajdonos (K.István) bejelentette-e az okmányirodán annak-rendje módja szerint, hogy eladta az autót, mert akkor már a hatóság szerint H. Ádám nevén van az autó, Te csak tőle vehetted...

Nyomozz, bogozd az ügyet amíg "meleg", csak ne legyen az baj, hogy már senkit sem érsz el...

2011. okt. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hacsak nem keresi K.István az autót, mert tőle lopták, H. Ádám pedig a személyijét amit elhagyott.

Te pedig boldoggá teheted K istvánt,hogy visszaadod neki a kocsiját.

Fizettél és nem nézted meg a papirokat? hány éves vagy? 16?

2011. okt. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
hát ezen jót röhögtem :D
2011. okt. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!