Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Elértem a legnagyobb pénzügyi...

Elértem a legnagyobb pénzügyi célomat, hogyan tovább a megtakarításokkal?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Amióta dolgozok, mindig nagyon spórolós voltam, a megtakarításra fókuszáltam, mert szerettem volna házat venni. Most ez sikerült. Egy kicsit tanácstalan vagyok, hogy hogyan tovább? Eddig evidens volt számomra a takarékoskodás, mert milliós összeget kellett felhalmozzak. Most viszont nincs jó okom milliókat tartogatni magamnál, hanem kicsit elkezdhetném jobban élvezni az életet, lazítani a gyeplőn. De nem tudom, hogyan csináljam, mert annyira benne voltam ebben a spórolásban. Párom is ilyen, így egymásra erősítettünk.


Ezután hogyan tegyünk félre? Eddig versenyeztünk, hogy hány száz ezret tudunk megtartani egy hónapban, most viszont nem látom értelmét ennek, viszont fogalmam sincs, hogy mennyit kéne félretenni vagy hogy hogyan változtassak a költekezési szokásaimon.


2022. szept. 3. 10:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hány évesek vagytok?
2022. szept. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 krwkco ***** válasza:
100%

"kicsit elkezdhetném jobban élvezni az életet, lazítani a gyeplőn. De nem tudom, hogyan csináljam, mert annyira benne voltam ebben a spórolásban."

1. Döntsd el, hogy mennyivel tudnál többet költeni és annyit különíts el a többi pénztől.

2. Gondold át, hogy mi az amire vágynál.

3. Mondogasd magadban, hogy megérdemled.

4. Ha úgy érzed, hogy tényleg, akkor vedd meg.

2022. szept. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 krwkco ***** válasza:
100%

"mennyivel tudnál többet költeni"

Ez félreérthető volt. Úgy értem, hogy mennyi az a pénz a jövedelmedből, amit pluszban elkölthetsz, anélkül, hogy az anyagi biztonságodat veszélyeztetnéd.

2022. szept. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
mondjuk arra tartalékolj, hogy ne kelljen még 70 évesen is dolgoznod.
2022. szept. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg nyugdijcelra rakjatok felre, ha gyereket szeretnetek, akkor a gyerek koltsegeire, vagy hogy a parod maganklinikan szulhessen. Fektessetek be. Nalam az utazas a gyenge pont, nekem az volt a gyeplolazitas mindig is. Azzal is kalkulaljatok, hoy a haz koltsegekkel jar, idonkent ki kell festeni, amortizalodik, fel kell ujitani, allagmegorzesre is tennek felre. Na meg a 6 havi tartalek az nagyon fontos, hogy ha eltorik a labad vagy elveszted a munkadat, akkot legyen ennyi tartalekod. Stb.
2022. szept. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat! 26-27 éves pár vagyunk, egyelőre még gyermekünk nincsen.
2022. szept. 3. 19:37
 7/9 A kérdező kommentje:
6 havi tartalék az nálad egyenlő 6 havi fizetéseddel, vagy 6 havi kiadásoddal?
2022. szept. 3. 19:39
 8/9 anonim ***** válasza:
#7 Nálam a 6 havi tartalék az hat havi megélhetés, tehát kiadás +10-20%-kal megtoldva, mivel váratlan kiadások is felmerülhetnek a jövőben.
2022. szept. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
5 vagyok, igen, 6 havi kiadas, plusz picivel tobb, ahogy az elozo irja.
2022. szept. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!