Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha Amerikából küldenek nekem...

Ha Amerikából küldenek nekem amerikai bankszámláról 100 dollárt akkor nekem mennyi fog megjönnni a magyarszámlára?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy gondolom nem mind a 100 dollárt a pénznemváltás miatt, $---> HUF.

2022. szept. 19. 21:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Napi árfolyamon átváltva.
2022. szept. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Plusz a tranzakció díjat ki fizeti : teljes egészében a küldő , vagy Te vagy felezitek: amikor indítja az utalást , akkor megadhatja
2022. szept. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Inkább küldjék Wise-ra vagy Paypal-ra.
2022. szept. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ahogy írják, egyrészt függ a küldő és közted levő megállapodástól, hogy az utalás díját ki fizeti - na meg attól függ a díj mértéke, hogy neki melyik banknál milyen csomagja van.


Másrészt meg a bankod és számlád tarifáitól is függ. Általában a bank napi árfolyamon jóváírja a beérkező összeget, de sok bank még felszámol valamilyen tranzakciós díjat a beérkező tételekre is, azok váltására is, meg aztán, amikor elutalod, vagy kiveszed akkor újra az újabb tranzakcióért...


Lehet, hogy jobban jársz, ha nyitsz egy USD számlát, ahova pont annyi USD érkezik, amennyit küldtek és abban a pénznemben tartod, így későbbi árfolyam ingadozás nem ront az értékén - viszont annak a számlának lehet számlavezetési költsége. Inkább akkor éri meg, ha nem csak egyszer kapsz USD-t és nem akarod rögtön/rövid távon elkölteni.


A már említett alternatív bankok/fintech cégek, mint a Wise, PayPal, Revolut és társaik lehetnek jobb megoldás, kisebb díjakkal, de azért ezeknek és a díjaiknak is érdemes alaposabban utána nézni, mert érhetnek ezzel is meglepetések.

2022. szept. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!