Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 23 évesen, 1 éve főállásban...

23 évesen, 1 éve főállásban dolgozóként 800 000 Ft megtakarítás kevésnek számít?

Figyelt kérdés
Nyáron volt 1 éve, hogy dolgozok. Nincs konkrét összeg, amit minden hónapban félretennék. Van, amikor 100 ezret is sikerül, van, amikor semmit.
2022. szept. 21. 20:55
 1/10 anonim ***** válasza:
A mai árak mellett ez nem olyan nagy pénz, viszont ahhoz képest nagyon sok, hogy ilyen árak mellett egy év alatt ennyit félre tudtàl tenni. Arra ügyelj, hogy ne egy megtakarítási számlán infláld el semmiképp. Vagy dolláeban érdemes hosszútàvon megrakarítást tartani, vagy PMÁP, ha forintban akarod, esetleg diszkontkincstàrjegy.
2022. szept. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az is kérdés, hogy mennyiből raktál félre ennyit?
2022. szept. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Azt ugye tudod, hogy az ország nagy része egyik napról a másikra él? Én 23 évesen annyit kerestem, hogy kb. a fizetés napján elfogyott a nagy része, a maradék meg 1 héten belül. A hónap második fele koplalással és kölcsönkéregetéssel telt. Szóval légyszi ne hergeld az embereket, köszi.
2022. szept. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Szóval légyszi ne hergeld az embereket, köszi."


Ez nem hergelés, ez egy ártarlan kérdés volt a kérdezőtől csak a prolik mindent hergelésnek éreznek, ami kicsit is emlékezteti őket arra, hogy prolik. Inkább tanulni, és motivációt meríteni kellene az ilyen kérdésekből, hogy valaki 23 évesen 800 ezret össze tudott szedni. Nehogy már ő érezze magát kellemetlenül, kicsit fordítva ültök a lovon. A proliságot kell szégyellni, nem azt, hogy el tudott valamit érni ennyi idősen, ennyi munkával is.

2022. szept. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem hergelek senkit. Mindenhonnan a hóról-hóra élést folyatják, mégis azt látom, hogy a környezetemben, nálam pár évvel idősebb emberek, párok teljes házakat húznak fel, vagy új lakásokat vesznek. Én, ha meg is tartom az évi 800 ezer forintomat, 30 éves koromra lesz 5 millióm. Az meg...maximum ha addig megismerek egy férfit, akinek szintén van félretett pénze, esetleg önerőhöz lesz elég, hogy adjanak hitelt.


Amúgy nincs magas keresetem, 340-et viszek haza, de a szerencsém az, hogy itthon lakhatok anyáéknál, az emelet csak az enyém, így elég belefizetnem a rezsibe és a kajába, plusz szórakozásra, ruhákra költök.

2022. szept. 21. 21:41
 6/10 anonim ***** válasza:

"Az meg...maximum ha addig megismerek egy férfit,"


Ha feltételezem a kérdésből hogy nem homár vagy, hanem lány, akkor meg pláne jó a 800 ezer ft egy év alatt. Nőknél mindig ott van a probléma, hogy nem keresnek hosszútávon annyit mint a férfiak, te ezt eddig cáfolod. Ha meg csinos is vagy és szép, akkor nagy jövő áll előtted. Találni fogsz egy jómódú csávót, aki mellett nem kell számolgatnod az éves megtakaritásod. 😍

2022. szept. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
5: Megtakarítást nem szabad bankszámlán őrizni, mert fel fogja élni az infláció.
2022. szept. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ahhoz képest rosszul sem keresel mint amennyit sokan hazavisznek, de nem fizetsz lakhatásra, és ahhoz hasonlítva szerintem elég sok a kiadásod szórakozásra, ruhákra. (havi ~200 ezer erre megy?)

Voltak esetleg nagyobb kiadásaid az elmúlt évben?

Viszonyításképpen, én 22 vagyok, fél éve dolgozom, nem fizetek lakhatásra úgy ahogyan te sem, de van 1 millióm félre rakva úgy, hogy most adtam ki 450 ezret jogsira/laptopra. (Pedig nem sokkal keresek többet mint te, ~60k-val több a nettóm mint amennyit írtál).

Ha ehhez képest nézzük keveset raksz félre és sokat költekezel, de ha átlagot nézzük, szerintem teljesen okés ha évente ~1 milliót félre tudsz rakni.

2022. szept. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen, elmegy havi 200, mert azért teljesen robotolást sem akarok. Szeretek cisnosan öltözni, havi 40-50 elmegy ruhákra. Plusz, ha kimész enni egy ebédet, barátokkal, vagy egyet kirándulni, manapság már az is egy vagyon. Otthon ülni 23 évesen meg nem akarok. Meg elment minden másra is. Az utóbbi hónapokban rosszak voltak a fogaim, magánorvos jártam, mert problémás, hisztis páciens vagyok (fóbia), akit egy állami doki kihajítana.
2022. szept. 22. 12:59
 10/10 xp ali ***** válasza:
Nem sok, de jó, ha teszel félre. Annyi mindig legyen, hogy 0 bevétellel 6 hónapig tudj élni a mostani életszínvonaladon. Akkor kb fel vagy készülve váratlan helyzetekre. Az, hogy mások házakat húznak fel, ne zavarjon. Lehet az hitel, csalás, lopás, bármi. Külföldön ilyen szempontból nagyobb a perspektíva, bár ott sem lesz 1 év alatt saját házad.
2022. okt. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!