Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek az összes diplomáv...

Szerintetek az összes diplomával dolgozó ember közül hány ember, vagy hány százalék az, aki szakmai minimalbéren van diplomával?

Figyelt kérdés
Vagy én vagyok csak ilyen szerencsétlen?
2022. szept. 22. 09:34
 1/4 anonim ***** válasza:
72%
kb 0,1-2% lehet
2022. szept. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%

Megnyugtat az hogy masok is ilyen "szerencsetlen"-ek?


Miert nem allsz a sarkadra es keresel valami normalis melot jo fejlodesi lehetoseggel? SSCbe szerintem siman bejutnal...

2022. szept. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem relatíve sok, például én is. Adózási szempontból így éri meg a cégemben, a valós pénzt pedig osztalékként veszem fel.
2022. szept. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
65%

Aránylag sokan. Vannak bizonyos gazdász képzések, ahol túlképzés van, nehéz érvényesülni. Néhány szakot leszámítva (pl a pszichológus) a bölcsészek sincsenek kifejezetten jó helyzetben, hisz a pedagógusok, muzeológusok, történészek, nyelvészek is garantált bérminimum körül kapnak. A kezdő jogászok esetén is a garantált bérminimum a szokásos jövedelmezés, legalábbis szakvizsga előtt (ez legalább 3 év diploma szerzést követően), de sok esetben még mindig előfordul, hogy ők fizetnek egy-egy irodának, hogy bekerüljenek. Az egészségügyi szakok, mint ápoló, mentő, védőnő nem sokkal kapnak garantált bérminimum felett, legalábbis alapbér szerint.

Szerintem a pályakezdő diplomásoknál alsóhangon 10-15% körül lehet azoknak az aránya, akik garantált bérminimum körül kapnak. A műszakisok, orvosok és a több nyelven beszélő, már egyetemi éveik alatt dolgozó emberek előnyben vannak a többiekhez képest.

2022. szept. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!