Megéri a nyugdíj?

Figyelt kérdés
Tehát egy átlag polgárnak, aki ledolgozott 30-40 évet átlagfizetéssel és azalatt lapátolta az államnak a lóvét, hány évig kellene élnie, hogy nyugdíjasként visszakapja a 30év alatt az államnak fizetett nyugdíjalapot? Lehet rosszúl számolok, de a várható életkorból nekem az jön ki, hogy az állam rendszerint mindig nyer, akár egy kaszinó.

2022. szept. 27. 19:51
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
84%

"az állam rendszerint mindig nyer"

Bizony, ha nem így lenne, már megszüntették volna a nyugdíjrendszert.

(Mondjuk várható is a megszüntetése, mivel egyre több a nyugdíjas és egyre kevesebb az adófizető, így hát már nem kaszál az állam :)))

2022. szept. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

A rendszer lényege, hogy az ember fizessen 40 évig kötelezően, majd dögöljön meg minél előbb, hogy ne kelljen az államnak visszafizetni semmit a részére.


Államkincstárban a nyugdíj egy költségként jelenik meg. A költségeket, meg alacsonyan kell tartani mindenhol. Mindegy hogy háztartás, vállalkozás, vagy az államról beszélünk.

2022. szept. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
De akkor hová tünik az a pénz? Ahogy látom TB-t sem érdemes fizetni, mert pont azért merült fel bennem a kérdés, mert 4 napja eltört az alkarom, és eddig 9ezret fizettem kötszerekre meg fájdalomcsillapítóra, holott ezelőtt azt hittem, hogy azért fizetem a tb-t, hogyhogya ez bekövetkezik akkor ingyen ellátnak.
2022. szept. 27. 20:06
 4/29 A kérdező kommentje:
9év hivatolos munkaviszony útán pedig nem 9ezret fizettem az államnak és ezelőtt soha nem szorultam egészségügyi ellátásra.
2022. szept. 27. 20:07
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Ingyen elláttak a kórházba. Gipszelésért, orvosi vizsgálatért, röntgenért, bent fekvésért nem fizettél semmit.


Pénz nagy részét ellopják, kis részét meg a működésre költik, de csak épp annyit, hogy ne omoljon össze a rendszer. Szerinted miből épülnek a stadionok? EU pénze és a mi adónk jó része. Miért kerül egy bölcsőde felépítése 324 millió forintba?

2022. szept. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
80%
Sok embernél eljön a megvilágosodás pillanata, úgy látom nálad es most történt meg. A nyugdíj és mindenféle egyéb okosság (biztosítás, adó stb) gyakorlatilag a félelemre épül. "Vigyázz, mert baj lesz ha nem fizetsz". És birkuci fizeti szépen az adókat, a biztosításokat, amiből hízlalja a malacpofákat a parlamentben és a biztosítópalotákban. Nos, én idestova 20 éve dolgozom, ebből talán 2,5 év volt bejelentett. A többinél kerestünk egy köztes megoldást a kisvállalkozóval, hogy mindketten jól járjunk, valamint így bátrabban lehet keverni-kavarni a pénzzel is és mindennel amihez hozzáférsz (raktárkészlet, ügyfelek elcsaklizása maszekba). Az eredmény: Bp-en egy lakás saját részre, egy bérbe adva és gyűlik a zseton egy harmadikra. Természetesen felújítás ismerős szakikkal, mindenféle számlás hókuszpókusz nélkül. De ez mindenre igaz, kocsi javíttatása, bármi. Ami idegesít, hogy évek óta fizetni kell a TB-t (havi 8400 Ft a semmire), amikor Gyurcsótány idejében elkezdtem dolgozni még azt sem nyúlták le, nem kellett fizetni. 50 évesen pedig szépen nyugdíjazni fogom magamat, ki lesz adva két lakás, veszek részvényeket is kb egy zuglói garzon értékének megfelelő összegért és pápá birkucik!
2022. szept. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

400 ezer forint bruttó bérből nyugdíjjárulékra 13%-ot fizet a munkáltató (52 ezer), 10%-ot a munkavállaló (40 ezer).

Ez utóbbit nem nevezném nagy lapátolásnak, pláne annak az egymillió munkavállaló részéről, aki okosba zsebbe kapja a fizetését.

A 400 ezer bruttónál a nyugdíj kb. 210 ezer lesz, tehát 40 év munkaviszonnyal úgy 17 év alatt kapja meg az ember a befizetett összeget.

2022. szept. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
85%
25-30 év múlva már nem lesz nyugdíj, mert nem lesz aki kitermelje. Vagy ha lesz, 80 év lesz a korhatár, szóval előbb elpatkolsz, mintsem elérnéd.
2022. szept. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Miért kell bárkinek is kitermelnie azt a pénzt, amit én egyszer már kifizettem? Nem lehet azt pénzt félre tenni, esetleg befektetni?
2022. szept. 27. 20:59
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
#9 azt a pénzt most fizetik ki a jelenlegi nyugdíjasoknak. Majd a gyerekeink, vagy az unokáink fogják kitermelni(befizetni) a mi nyugdíjunkat.
2022. szept. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!