Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Foxpost-nál mennyi a várható...

Foxpost-nál mennyi a várható szállítási idő?

Figyelt kérdés

Múlthét Szerdán leadtam egy rendelést egy weboldalon, Foxpost automatába történő szállítással, előre fizetve bankkártyával. Csütörtökön jött is az email, hogy a csomagomat átadták a szállítónak. A weboldalon meg is jelent egy Foxpost-os nyomkövetési link, ami a Foxpost oldalára irányít. Ott azt írja a rendszer, hogy: "A megadott csomag azonosító nem található a rendszerünkben, kérjük ellenőrizd a megadott adatokat". A Foxpost felől nem kaptam semmilyen visszajelzést.

Mennyit várjak még? Eltelt 3 munkanap, és még mintha nem is szerepelne a rendszerükben a csomag. Ez normális? Vagy vegyem fel velük a kapcsolatot? (Általában futárszolgálat szokta hozni a csomagokat hozzánk, ott a csomag átadása után másnap visszajeleznek hogy mikor fog jönni a csomag, ezért furcsálom most ez nincs így.)



2022. okt. 24. 16:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Átvertek és nem adták fel a csomit. C
2022. okt. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A webáruháznak írj, hogy biztosan jó-e a csomagszám, amit kaptál, mert nincs a fox rendszerében. Vszeg fel se adták amúgy.
2022. okt. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

ALZA-ról rendeltem, nem hiszem hogy átvertek volna.

Holnap reggel írok nekik, ha addig nem jön semmi értesítés.

2022. okt. 24. 17:14
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2022. okt. 24. 17:14
 5/6 anonim ***** válasza:

Én nem azt mondom, hogy átvertek. :) Webáruházaknál, ahol tömegesen adnak fel csomagot, ott az online rendszerbe felvisznek egyszerre egy csomót - te ilyenkor megkapod az előzetes értesítést a csomagszámmal, de valójában a csomag még fizikailag az eladónál van. Aztán majd valamikor később (ez lehet 1-2 nap is cégtől és kiszállítótól függően) átadják a futárszolgálatnak valamilyen módon - és ha ők is regisztrálják a saját rendszerükben, hogy fizikailag is átvették, na, akkor lesz csak éles a nyomkövetés, amit te már réges-rég megkaptál, és valójában onnan indul a kiszállítás.


Viszont az Alza alapvetően azért ennél gyorsabb szokott lenni, illetve ez alapból is túl sok idő a fentiekhez mérve (gondolom automatás rendelésnél nem valami óriáscsomagról van szó, ami speciális kezelést igényelne...), szóval el tudom képzelni azt is, hogy valahol hiba csúszott a rendszerükbe, és nem megfelelő a kiosztott csomagszám. Egy kérdést mindenképp megér, ha holnapig nem történik semmi.

2022. okt. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Alza talán nem szívat valóban amúgy sok a baj a foxposttal is mostanság. Nálukaddig nem is fog élni a tracking számameddig aközponti raktárba be nem vételezik. Bár nekem sokszor a feladás előttt is küldenek mailt hogy létrehoztak egy csomagot a nevemre de még nem adták fel. Maskor válaszd a packetát. Ott is szoktak lenne fennakadások de 4-5 nap alatt azért ideér a cuccos.
2022. okt. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!