Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mikor dolgoztam és elkérték...

Mikor dolgoztam és elkérték az adókártyám, a nyugdíj igénylésekor benne lesz a rendszerben hogy mennyit adóztam, honnan, meddig?

Figyelt kérdés
2022. okt. 26. 16:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A nyugdíj igénylésekor az nem lesz benne a rendszerben, hogy mennyit adóztál, hanem az lesz benne, hogy mennyi (nyugdíj)járuléköteles jövedelmet szereztél és az után mennyi (nyugdíj)járulékot vontak le.


A "meddig" dolgot is úgy kell elképzelni, hogy szolgálati időt lehet szerezni a nyugdíjra jogosultsághoz. A munkaviszony teljes hossza szolgálati időnek számít alapból, kivéve, ha olyan fizetés nélküli szabadságon voltál alatta, amit a munkáltató nem köteles engedélyezni, valamint az igazolatlan távollét időtartama sem számít bele a szolgálati időbe.

Nyilván azt is kimutatják, hogy ezeket a szolgálati időket melyik munkáltatónál szerezted.

2022. okt. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, akkor ha meg van a 15 év munkaviszonyom, milyen papírok szükségesek?
2022. okt. 26. 16:31
 3/5 krwkco ***** válasza:

Kérned kell egy nyugdíj-megállapítást. Ők kiküldenek egy listát a munkával töltött időszakjaidról. Ha abban minden benne van, akkor nem kell semmilyen papír. Ha úgy látod, hogy valami hiányzik, akkor arról kellene valami bizonyíték.

Pl. szolgálati időre jogosító egyetemi évek esetén index. Vagy régi munkakönyv a régi időszakokról.

2022. okt. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Értem, akkor ha meg van a 15 év munkaviszonyom, milyen papírok szükségesek"


El kell indítanod egy nyugdíj megállapítást a nyugdíjbiztosítónál (kormányhivatalban van). Ehhez egy formanyomtatványt kell kitölteni és benyújtani. Az alapján hoznak egy határozatot, hogy mennyi szolgálati időd van, ahhoz mekkora járulékköteles jövedelmed volt. Valamint azt is megtudod, hogy jogosult vagy nyugdíjra a meglévő feltételek alapján vagy sem.

Ügyintézési idő 30 nap, nagyon ritka esetben ez 60 nap is lehet.

2022. okt. 27. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2022. okt. 27. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!