Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Régen a KGST piacokon kamionró...

Régen a KGST piacokon kamionról leesett, csempészárukat, szűrkeimportos dolgokat árusíthattak legálisan?

Figyelt kérdés
Én soha nem voltam de ismerősöktől hallottam akik az ország keleti végében élnek, hogy ott mindent is lehetett kapni. Olyasmit is amit az állami boltokban nem árultak mert hiánycikk volt. Még talán a 90-es évek közepe után is működtek ezek a helyek.

2022. okt. 28. 17:56
 1/3 anonim válasza:
33%

Nem legálisan de a ruszki tisztek hálózsákot, sátrat, csizmát adtak el a készletből.

Legálisan hoztak Oroszországból cuccokat, meg a lengyelek túristaként.

a

A csempészet, ne haragudj, sose volt legális. A 90-es évek második felében már kínai piacnak hívták, sok ázsiai bevándorló volt ott (Szeged.) Leginkább olcsó tömegcikkeket árultak.

2022. okt. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
21%

"csempészárukat, szűrkeimportos dolgokat árusíthattak legálisan?"


Ha legális lenne, akkor nem csempészárunak és szürkeimportnak hívnánk őket.

2022. okt. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Úgy értettem a legálisat, hogy a piacokat nem zargatták a hatóságok, noha mindenki tudhatta, hogy például az orosz katonák sem a saját tulajdonukat árulták, és a Ladába való olajszűrő is rejtve érkezett az országba. Egyébként az orosz tisztek állítólag mindent hoztak vodkáért cserébe.
2022. okt. 29. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!