Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kriptovaluta vásárláskor és...

MuSky kérdése:

Kriptovaluta vásárláskor és kereskedéskor milyen költségekre kell számítani?

Figyelt kérdés

Az egyértelmű, hogy vételkor van egy fee, az is, hogy az banki átutalás általában olcsóbb pl a binance-en, mint a sima bankkártyás fizetés.

Azt is tudom, hogy a bika piacnak magasabbak a tranzakciós díjai úgy ált, mint a medvének.


De milyen költségek számottevőek, pl ha egy coint váltok át egy másikra vagy amikor vissz akarom konvertálni fiat valutába esetleg a számlák közötti utalás?


Úgy nagy általánosságban mi éri meg jobban mikor ki akarok szállni valamelyikből átváltani egy stable coinra vagy fiatban kivenni?



2021. febr. 12. 14:49
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Esetleg a járulékos költségek miatt van egy minimum összeg ami alatt ti már nem vennétek coinokat?

pl 10ezer, 50, 100 ilyesmire gondolok

vagy akár ennyire kis összegért is megérheti hetente venni mondjuk bitcoint meg ethereumot mert úgyis százalékosan vonnak le vásárláskor?

vagy van egy adott ára és ezért csak nagyobb összeggel érdemes?

2021. febr. 12. 14:53
 2/12 anonim ***** válasza:
26.5 szazalekos ado a nyereseg utan, es nem lehet a veszteseget leirni
2021. febr. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
az adózást azt tudom, engem a binance költségeinek optimalizálása érdekel, lehetséges, hogy pl 50ezerért akarok venni az egyik altcoinból de tegyük fel mindennel együtt 20ezerre jönnek ki a költségei mert valamit elrontok és így már nem éri meg akkor sem ha sikerült jókor kiszállni.
2021. febr. 12. 15:10
 4/12 anonim ***** válasza:
Sztem hagy bent a penzt tozsden, es ott kereskedj, a binance hires arrol hogy nagyok a feek.
2021. febr. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
4# akkor a stable coin-okra való konvertálást ajánlod ha jól értem és csak végse esetben való kivételt
2021. febr. 12. 15:36
 6/12 anonim ***** válasza:
Aha sztem az mukodhet, amugy meg adot is akkor kell fizess ha fiatra valtod szoval mindenkepp erdemes stable coinokat hasznalni
2021. febr. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

igen igenazt tudom, hogy a realizált nyereség után kell fizetni.


és azt jól tudom, hogy jelenleg az egyik legolcsóbb módja a vásárlásnak ha revoluton váltok át forintot euróra és sepa utalással veszek binance-en bitcoint?

2021. febr. 13. 02:23
 8/12 anonim ***** válasza:
Hat en krakent vagybcoinbaset szoktam hasznalni, meg nekem a bankom ingyen utal szoval a bankszamladtol is fugg, de amugy kb igen, a revoluteos jo kegoldas
2021. febr. 13. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

már csak annyi, hogy a legtöbb központosított váltón coint másik coinba konvertálni ált ingyenes?

meg gondolom az is változó milyen gyors a process

2021. febr. 13. 12:45
 10/12 A kérdező kommentje:
sőt akár a házi paradicsom szószt is megpróbálhatom szójaszósz ízvilágot idézőre csinálni
2021. febr. 13. 12:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!