Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Bitcoinnak most vége? 20 e...

Bitcoinnak most vége? 20 e dolláros áron vettem egy csomót most 15-ig lezuhant. 25%-ot buktam, kivenni persze nem merem. Mi lesz ennek a vége?

Figyelt kérdés
2022. nov. 9. 23:09
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Most már ne vedd ki, keress munkát és nem lesz rá szükséged most. Lehet 20 év múlva bele vered a fejed a falba ha kiveszed. Most már hagyjad úgy szerintem. Még mindig sokkal jobb mintha el szerencsejátékoztad volna.
2022. nov. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
51%

A szerencsejátékoknak az a lényege, hogy mindig utólag tudod meg, nyersz vele, vagy bux rajta.


A crypto devizákba való befektetés a szerencsejáték műfaj része.

aki pl. 10 éve vett, az tavaly nagyot kaszálhatott vele, ha eladta.

De ezt előre nem tudhatta senki.


Ha ma veszel belőle, épp olyan eséllyel nyerhetsz rajta , mint amennyi eséllyel bukhatsz rajta.


De te nyilván nem ennek ismeretében fektetted be az összes vagyonodat bitcoin vásárlásba, hanem hittél a szirén hangoknak.

2022. nov. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
47%

Kérdező, ha 20k környékéről fölmenne egymillió dollárra, a te 62 ezer Ft-od akkor is csak 3,1 millió forintot érne, ami persze szép nyereség volna egy tranzakción, de messze volnál vele a gazdagságtól. Arról nem is beszélve, hogy ahogy a dolgok mennek, pár év múlva 3,1 millából kb. egy wellnesshétvégét nem fogsz tudni kifizetni magadnak meg a csajodnak.


De mondjuk emiatt nem kell nagyon aggódnod, pár év múlva valszeg cirka 500 Ft-ért adhatod majd el a most megvett bitcoinodat...

2022. nov. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Kis penz kis foci
2022. nov. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Képernyőkép ***** válasza:
Én jelenleg esésre várok 2024 nyarán meg csúcsra
2022. nov. 12. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Húaztamindenit...


Nos, hogy hogyan alakul a Bitcoin jövője, azt nem lehet tudni. Nagyon ingatag, és kiszámíthatatlan jelenség, gyakorlatilag lehetetlen megmondani, hogy mi lesz a jövője.

Mondjuk szerintem (csak tipp!) korántsem lesz még vége, de azt sem gondolom, hogy valaha bekövetkezne az, amit sokan vízionálnak, hogy majd ez felváltja a hagyományos pénzek világát.


"Nem sokat tettem bele, csak 62 ezer forintot."

Hogy kinek mi a sok, az egyéni megítélés kérdése. Van egy programozó ismerősöm, saját bevallása szerint 2 millát keres havonta. Neki ez biztosan nem sok. De az alkalmi munkás, akinek havi 100 alatt van a keresete, annak ez nagyon is sok. Nekem ez olyan összeg, aminek az elvesztése nem okoznak krízist, de azért nem is szívesen fektetném be egy instabil piacba.


"De ez az összes pénzem"

Akkor mégiscsak sok.

Nem akarok bunkó lenni, de a legrosszabb, amit az ember tehet, ha olyan pénzt, aminek az elvesztése kifejezetten fájna, egy kiszámíthatatlan dologba fektet bele. Ha te az összes pénzedet beleraktad, akkor könnyen lehet, hogy az összes pénzedet buktad. Persze, az is lehet, hogy szerencséd lesz, és nagyon jól jössz ki belőle, de az is lehet, hogy most szórtad el az összes megtakarításodat.


"ez így is soknak számít mert a magyarok több mint ötven százalékának nincs megtakarítása"

Ez már a dolgoknak a csűrése-csavarása. Nincs bevételed, de büszkén mondod, hogy te előrébb vagy, mint a többség, mert neked van megtakarításod? Nekem ha úgy nézzük, tényleg nincs kifejezetten megtakarításom (pár tízezer forint félretett pénzt leszámítva), de egy hónapban a négyszeresét megkeresem annak, amit te "megtakarítottál". Akkor most ki is áll előbb? No offense, ezt nem támadásnak szántam, de ez kissé olyan, mint a szúnyog és a ló meséje. ( [link] ) Defniniatíve igen, neked van megtakarításod, nekem meg - azt a pár tizest leszámítva - nincs. Mégsem gondolom, hogy rosszabbul állnék. Van biztos munkahelyem, stabil jövedelmem, piacképes tudásom és tapasztalatom, így ha valamiért megszűnne a munkahelyem, akkor sem esnék kétségbe. Vészesetben meg vannak olyan ingóságaim, amiket értékesítve simán tudnál több százezret szerezni, és még csak nem is döntene fölghöz a hiányuk. Ahhoz, hogy egy helyzetet meg tudj ítélni, nem elég egyetlen kiragadott értéket vizsgálnod. Meg kell nézned a körülményeket is.


#15 "mert 10+ évre tervezek vele"

Pont ez a baj a Bitcoinnal - meg a többi kriptovalutával -, hogy nem lehet több évre tervezni vele. Az elmúlt 10 év nagyon jóra sikerült, kétségtelen. De semmi nem garantálja, hogy ez így is fog maradni. Ha lesz az USA-nak egy olyan elnöke, amelyik betiltatja, az egy hatalmas gyomros lesz a Bitcoin-ökoszisztémának. Márpedig simán elképzelhető. Kína már betiltotta. És ne higyjük, hogy az az ország, ahol épp azon dolgoznak, hogy a nők ne rendelkezhessenek saját testük felett, ne lenne képes egy ilyen döntés végigvitelére.

Ha valaki hosszabb távra tervez, akkor egyébként is az az ésszerű, ha több befektetési formába teszi a pénzét. Ha az egyik be is dől, ott van helyette a másik. Ezzel minimalizálható a veszteség legjobban.


"Szóval beraktam bitcoinra és ha felmegy egymilió dollárra akkor majd gazdag leszek."

Ej, de nagy lett a mellényed. :-)

Na mindegy is, majd a saját bőrödön megtapasztalod, hogy nem mindig érdemes nagyképűnek lenni.

2022. nov. 23. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Képernyőkép ***** válasza:

Én úgy fogalmaznék hogy olyan pénzt kell befektetni bitcoinba ami képes vagy évekig akár örökké nélkülözni.

De ez független a mennyiségtől.

Ez döntés kérdése.

Alapelv hogy nem adjuk el bukóban.

Én például plusz munkát vállaltam és azt a pénzt megtettem bitcoinba így ha nem vagyok megelégedve a nyereséggel akkor egyszerűen élem az életemet Bitcoin nélkül és csak az a kérdés hogy tovább végzem a plusz munkát és abból továbbiakat feltehetek bitcoinban vagy nem.

Aztán majd ha nyereséges lesz akkor eldönti hogy várok e arra hogy még több legyen vagy nem.

A lényeg hogy a Bitcoin igazából nem befolyásolja a az életet mert javarészt egy várakozás egy döntésre.

Ha Pedig kiszállunk végül és egy hónap múlva a duplája lesz az ugyanolyan bosszúság bár ez egy jobb típusú bosszúság.

2022. nov. 23. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Hát én úgy látom elég szépen túlélte ezt a krízist, továbbra is veszik zsákszámra. Szóval valami potenciál van benne.
2022. nov. 23. 15:30
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

"Alapelv hogy nem adjuk el bukóban."

Ez az alapelv már nagyon sokakat kopasztott meg a történelem során. Ennek akkor van értelme, ha biztosak vagyunk benne, hogy a befektetésünk tervezett idején belül újra hasznunk származik belőle. Ezt viszont előre nem lehet tudni. Egyébként meg tetszenek az ilyen "bölcsességek". Emelkedő árfolyamnál nem vesszük ki, mert hát emelkedik. Csökkenőnél meg pláne nem, mert hát akkor a csúcshoz képest buknánk vele. Ergo ez alapján soha nem vehetnénk ki, mert soha nem tudjuk, hogy mikor van a csúcson.


"Hát én úgy látom elég szépen túlélte ezt a krízist"

Öhm... ezt kicsit még korai kijelenteni másfél napnyi emelkedés után, nem gondolod? Hónap elején egy ennél nagyobb emelkedés után zuhant egy nap alatt 30%-ot. Majd ha már két hónapja emelkedik, akkor jelentsük ki, hogy túlélte a krízist.

2022. nov. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Képernyőkép ***** válasza:

Ha bukóban akarjuk elérni akkor eleve nem kell venni. Ennyire egyszerű. Amúgy nem az számít hogy emelkedik vagy csökken hanem hogy mennyiért vetted. Ha annál több az árfolyam akkor el lehet adni. Ennyire egyszerű. Kockázatos befektetés esetén biztosra menesről értelmetlen írni. Aki biztosat akár az érje be állampapírrak amihez persze csak infláció követését kap vagy azt se. Ha meg egy korrupt kormány kerül hatalomra akkor ugyanúgy bukik.


Szóval a soha nem kivétel ezért nem stimmel. Nem a csúcs számít nem is az hogy emelkedik e vagy csökken, hanem az hogy ha eladnánk nyernék e vele vagy vesztenénk. Meg persze az is hogy tudunk e valamit kezdeni a nyereséggel elég e. Ha vesztesség van akkor ez nem is kerdes vesztessegbok senki se fog venni semmit. Aki cesztesseggel adna el az a legbölcsebb én azt teszi ha nem fektet be.


Tudomásul kell venni hogy ez nem arról szól hogy kettőt kattintunk és biztos hogy milliomosok leszunk és vállalni kell a felelősséget azért ha két kattintás után mégsem lettünk milliomosok.

2022. nov. 24. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!