Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi az ETF, és melyiket válasszam?

Mi az ETF, és melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Hali.

Szeretnék s&p500-as részvényt vásárolni, amint betöltöm a 18-at.

IBKR-t szeretnék majd online brókernek használni, az tűnt a legmegfelelőbbnek.

Nincs pénzem egy egész sp500-as részvényre, ami ugye 4000$ körül van, csak egy darabkát szeretnék.

Ezért az lenne a kérdésem, hogy mik is pontosan az ETF-ek?

És mi a különbség pl a VUSA VANG SP500 és a SPDR SP500 vagy éppen iShare között?

Melyiket válasszam, mik a különbségek, és így vehetek kisebb összegért sp500 darabkát, ami az enyém lesz, mint egy teljes értekű stock, ugye?



2022. nov. 16. 11:05
 1/10 krwkco ***** válasza:

"Szeretnék s&p500-as részvényt vásárolni, amint betöltöm a 18-at."

Akkor addig még van időd utánanézni, hogy mi micsoda.


"Nincs pénzem egy egész sp500-as részvényre, ami ugye 4000$ körül van..."

Az s&p500 nem részvény, hanem index. 500 részvény árfolyamának súlyozott átlaga.


"Ezért az lenne a kérdésem, hogy mik is pontosan az ETF-ek?"

Az ETF=Exchange Traded Fund. Tőzsdén vásárolható/eladható befektetési alap.


"Melyiket válasszam..."

Mindegyik egy-egy szektor, terület részvényeit, kötvényeit, áruit vásárolja és tartja a tulajdonában. Pl. az SP500 indexben szereplő részvényeket. Válasz azt amelyik arra a szakosodott, ahol áremelkedést remélsz.


"És mi a különbség pl a VUSA VANG SP500 és a SPDR SP500 vagy éppen iShare között?"

Azonos célú ETF-ek között vannak kisebbek, nagyobbak, olcsóbb vagy drágább kezelési költségűek.


"ami az enyém lesz, mint egy teljes értekű stock, ugye?"

Nagyon leegyszerűsítve mondhatjuk, hogy a befektetési alapban lesz résztulajdonod, ami a befizetett pénzedből (tőzsdei ETF vásárlás) vásárol részvénycsomagot és eladja, ha visszakéred a pénzt (tőzsdei ETF eladás).

2022. nov. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Őszintén nem akarok nagyon belegabajodni a cuccokba. Csak szeretnék egy jó hosszú távú befektetést. De nem akarom keresztül kasul átnézni a piacot meg minden egyes kis részét.

Hó akkor nem részvény, nem ez volt a lényeg. És azt én is le tudom fordítani mi az ETF, engem az érdekel ez mi is. Most abból, hogy lefordítod nem fogom érteni.

2022. nov. 16. 13:13
 3/10 krwkco ***** válasza:

És a többi szöveg az ETF-ről nem volt világos?

Nem akarsz "belegabajodni a cuccokba". Magyarul: nem akarsz szellemi erőfeszítést tenni, csak nyerni.

2022. nov. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Szűrj le amit csak akarsz. Egyszerűen annyira sokoldalú a dolog, hogy tudom a végére csak elmenne tőle a kedvem.

Csak szeretnék egy befektetést, már szerintem így is elég lépést tettem. Ha nem vagy képes rendes választ adni, csak burkoltan megfogalmazni azt, hogy “gyere rá magad” akkor nem is kell válaszolnod, nem segít.

Nem várom el, hogy megértsd

2022. nov. 16. 16:21
 5/10 krwkco ***** válasza:

A tőzsdén senki nem tud tuti tippet adni. Mert ha létezne ilyen, akkor azt az eszközt sokan vennék, felmenne az árfolyama és emiatt lecsökkenne a hozama.

Ha nem akarsz a tőzsdével foglalkozni, vegyél inflációkövető államkötvényt!

2022. nov. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
🤦‍♂️Mit is vártam ettől az oldaltól. A tököm akar tuti tippet, olvasni tudsz kedves 5-ös?
2022. nov. 16. 21:25
 7/10 krwkco ***** válasza:
Milyen tippet akarsz? Olyat amin nyerni is lehet, de sokat veszteni is? Kedves kérdező.
2022. nov. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem akarok tippet fogd már fel. Csak olvad el a kérdést, és hagyd meg magadnak a tippjeid.
2022. nov. 17. 10:01
 9/10 anonim ***** válasza:
50%

A kérdezőnek: kérdezni sem tudsz, de te vagy megsértődve, ha nem kapsz olyan választ, ami megfelel azon igényednek, amit még megfogalmazni sem tudsz saját magadnak sem.


Nem tudod mit akarsz, de azt nagyon.


A legjobbat azzal tennéd az oldal számára, ha távol tartod magad.

2022. nov. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ha nem tudsz válaszolni csak hagyd ott a kérdést. Nem kell okoskodni ha nem értesz a témához. Nélküled is van elég toxic ember az oldalon
2022. nov. 19. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!