Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy minden...

Miért van az, hogy minden egyre drágább és miért nem olcsóbb?

Figyelt kérdés
Mi annak az oka, hogy folyamatosan egyre drágább minden és a pénz romlik? Mindenhol a világon ez van úgy látom nem csak Magyarországon. De az számomra elég durva, hogy 2000 körül brutto 32000 volt a minimálbér, jelenleg meg brutto 200000. Valaki aki ért hozzá el tudná magyarázni, hogy ennek mi az oka? Kin vagy min múlik az, hogy drágább vagy olcsóbbak a dolgok, meg hogy romlik a pénz értéke és miért nem javul?

2022. nov. 18. 08:29
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
32%

Mert így lehet az embereket vásárlásra ösztönözni.


Ha tudnád, hogy a jövő héten olcsóbb lesz, amit meg akarsz venni, megvennéd a héten? És fordítva?

2022. nov. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
89%
Mert a defláció még károsabb
2022. nov. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
Miért károsabb? Ha mondjuk nem minden mindig drágulna, hanem olcsóbb lenne, nem folyamatosan, csak néha, akkor az is sok embert ösztönözne vásárlásra szerintem. Meg akkor, ha folyamatosan minden drágább, akkor évezredek múlva lehet, hogy milliókat kell fizetni majd egy zsömléért?
2022. nov. 18. 09:06
 4/36 anonim ***** válasza:
72%
Ha tudod, hogy valami olcsóbb lesz, akkor nem vásárolsz, hanem vársz. Mindenki ezt csinálja, nem vásárol senki és annak megvannak a következményei
2022. nov. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
42%

Az árak és a bérek húzzák egymást felfelé.

Ha te kérsz 5% emlést a munkahelyeden, akkor több pénzed lesz, amit elkölthetsz.

Ezt látják az eladók, hogy az embereknek több pénzük van, ezért árat emelnek, hogy nekik is több pénzük legyen.


Fordítva meg, ha áremelés volt, akkor a dolgozó látja, hogy ugyanaz a pénz kevesebbet ér, ezért béremelést kér.


Így mindennek az ára folyamatosan nő normál esetben évente egy kicsit. 3-5%-os éves infláció alakul ki.


Amikor jön egy sok, például megdrágul az üzemanyag, akkor a kereskedő hirtelen emel egy nagyobbat. Ekkor ugrik meg az innfláció. Aztán idővel majd visszaáll az alapesetre.



Nem az a fontos, hogy 30ezer a fizetés vagy 300ezer. Hanem, hogy ezért a pénzért hány liter benzint és hány kiló kenyeret.

Ha 20 éve 100Ft volt a kenyér ma meg 800, akkor jobban élsz, mint 20 éve.

2022. nov. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
29%

Az infláció alapvetően amiatt történik, mert évről évre egyre több pénz kerül forgalomba. Így a kormány lényegében mesterségesen idézi elő azt. Pár százalékos infláció teljesen normális és jó a gazdaságnak, mert ezzel a pénzedet egyrészt elköltöd, másrészt ami fontosabb befekteted, mert tudod hogy 10 év múlva a felét fogja érni ha nem így teszel. Ha defláció lenne mindenki tarthatná a párna alatt a pénzét és nem lenne gazdasági fejlődés.


A mostani infláció elsősorban nem amiatt történt, mert több pénz került a piacra, hanem sokkal több tényezős.

2022. nov. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
18%
évezredek múlva ezen a bolygón nem lesz olyan, hogy emberiség
2022. nov. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
21%
alapvetően a hitelezés generálja az inflációt.
2022. nov. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

Ha a pénzmennyisèg nő, de a reáljavak (pl zsömle) nem, akkor azonos mennyiségű zsömlére több pénz jut = a zsömle drágul.


Márpedig a pénzmennyiség nő. A jegybank ahogy hiteleket nyújt a kereskedelmi bankoknak, vagy állampapírt vásárol, úgy pénzt teremt, hiszen a semmiből veszi, adósságot azaz jegybankpénzt kreál.


Aztán a népességnövekedés is megjelenik tényezőként egy olyan szimpla összefüggés szerint, hogy az élet annál drágább, minél nagyobb rá a kereslet :)

2022. nov. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
22%

Üdv a hitelpénzrendszerben!

Az egész dolognak a gyökere az, hogy a pénz az nem más, mint valakinek az adóssága. A jelenlegi pénzrendszerünk alapja a hitel. Márpedig mindig több kifizetendő hitel van egy adott pillanatban a világon, mint amennyi pénz létezik. Ennek oka a kamat. A kamat, amit majd újabb hitelekkel fog megtermelni a rendszer. Emiatt van infláció.

Ebben a rendszerben egy kismértékű infláció az egészséges. A magas infláció, mint most azért rossz, mert így az emberek költekezni kezdenek és nem befektetni, magasabb béreket akarnak, ami miatt minden drágul és bezárul a kör. A túl alacsony infláció vagy a defláció pedig azért rossz, mert akkor mindenki halogatja a vásárlást, hisz később olcsóbban kaphatja meg ugyanazt, emiatt a gazdaság lelassul, a termelés megáll és még nagyobb baj van, mint a magas inflációval, mert alig kapni valamit.

Egy egészséges infláció esetén viszont az emberek vásárolnak is, de meg is takarítanak.

Most ehhez az kéne, hogy az emberek végre befejezzék az esztelen költekezést, a kormány meg ne asszisztáljon ehhez az ostoba árstopokkal.


Egyébként lehetne más pénzrendszer is, ami nem a hitelre épül, de akkor a kamatot, mint olyat teljességgel törölni kellene a rendszerből, azaz, hogy ne legyen olyan, hogy pénzből pénzt lehet csinálni. Mert amíg kamat van, addig infláció is van.

2022. nov. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!