Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi volt az az eset, amikor...

Mi volt az az eset, amikor lényegében pénz hullott az öledbe teljesen váratlanul?

Figyelt kérdés
Tegnap előtt találtam egy kis utcában a földön 2 tízezrest. Nem kezdtem el csengetni, hogy kié :D. Egyszer hármasom volt lottón, és valami 35ezer forintot nyertem.
2022. nov. 29. 09:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
62%

Vettem egy hitellel terhelt ingatlant, amin 3 millió Ft jelzálog volt. (ennyivel kevesebbért vettem meg, meg lakottan, az is levett az értékéből).


Akitől vettem, meghalt és már nem tudta fizetni a jelzálogot. A bank rajtam követelte a pénzt, mivel én ennyivel csökkentett áron vettem meg.


Ügyvédhez fordultam és 180 ezer forint ellenében végül nem kellett a hitelt nekem kifizetni, a biztosító rendezte. (ennél lényegesen macerasabb volt az ügy, de röviden ennyi).


Így maradt a zsebemben majd 3 millió Ft.

2022. nov. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
9%

Mondjuk en nem kerkednek azzal amit tettel mert buncselekmeny.


Mégha nyilvan a legtobben is igy tettek volna, akkor sem hiszem hogy itt kene menozni ezzel.

2022. nov. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
Miről beszélsz?? 😃😃
2022. nov. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Én is többször találtam már pénzt az utcán. Pár ezer forinttól 200 ezerig.
2022. nov. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
41%

A provident 9,5%-os THMmel adott hitelt, miközben a rövid állampapírhozam 13%.


A raiffeisen 20 ezret perkált 2019-ben mert nyitottam náluk számlát, aminek semmilyen költsége nincs azóta sem.

2022. nov. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
5 és betetted állampapírba?
2022. nov. 29. 10:55
 7/16 anonim ***** válasza:

Igen, dkj-t vettem rajta, annak lejáratakor előtörlesztve a provit 20ezret keresek a semmin. Ha akkor is még magasabb lesz az államkötvény hozam a thmnél, akkor viszem tovább és még több lesz az ingyenpénz.


Ezt nagyobb volumenben is meg lehet csinálni szabad felhasználású záloghitellel, csak nincs ingatlanom.


A privát banki ügyfeleknek meg még több lehetősége van az államon élősködve lombardhiteleket felvenni és kockázatmentesen, ingyen milliókat zsebelni a kamatarbitrázson.


Szóval én tényleg csak egy utcán talált 20 ezres szintjén űzöm ezt :D

2022. nov. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
91%

Örököltem három fél lakást, egy fél garázst, pár millió kápét és pár hektár földet.


A másik kisebb, hogy beraktam a tőzsdére 100 ezer forintot dollárban, amiről elfelejtkeztem. Ránéztem a számlára 8 év múlva, miután küldtek levelet és 750 ezer forint lett belőle.

2022. nov. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
7 én nem hiszem el, hogy ebben nincs kockázat. Nekem van egy közel 100 milliós ingatlanom. Családi ház ugye. Van készpénztartalék is. Besétálok a bankba, felveszek egy jelzálogot, berakom állampapírba, és amikor kiveszem törlesztek? Ezt nem hiszem el
2022. nov. 29. 11:07
 10/16 A kérdező kommentje:
Hogy nincs kockázat benne
2022. nov. 29. 11:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!