Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi volt az az eset, amikor...

Mi volt az az eset, amikor lényegében pénz hullott az öledbe teljesen váratlanul?

Figyelt kérdés
Tegnap előtt találtam egy kis utcában a földön 2 tízezrest. Nem kezdtem el csengetni, hogy kié :D. Egyszer hármasom volt lottón, és valami 35ezer forintot nyertem.
2022. nov. 29. 09:56
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Nah, gugliztam is, lombardhitel változó kamatozású, és 20 százalék fölött van a thm. Hát ez nagy veszteség lenne
2022. nov. 29. 11:12
 12/16 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen államkötvényt veszel és milyen kamatozású a jelzáloghitel, annak van-e előtörlesztési díja. Fix kamatozású forint hitel és fix kamatozású államkötvény esetén sem kamatkockázat, sem devizakockázat nem áll fenn, csak likviditási kockázat.


A kötvény és a hitel pénzforgalmának eltérő ütemezése tud gondot okozni, ha valakinek a jövedelme/tartalékai nem elegendőek a havi törlesztéshez, miközben az államkötvény évente fizet kamatot, illetve ugye a fix kamatozású esetén a tőke, meg a vételi diszkont a legvégén realizálódik.


Ha inflációkövető állampapírt veszel, akkor az elején biztosan nagyobb a marzs, de ha csökken az infláció akkor a kötvényed kamata a hitel thm alá süllyedhet, ekkor előtörlesztened kell majd: itt válik relevánssá, hogy a pmápot is csak 99%-os árfolyamon tudod visszaváltani, meg a hitelnél is felmerülhet előtörlesztési díj.

2022. nov. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Akiknek van lehetősége lombardhitellel játszani, azoknak a bankjuk kidolgoz olyan konstrukciót, hogy megérje.


Még annyi az inflációkövető esetében, hogy egy évvel előre látni lehet a következő kamatot tehát időben lehet lépni.

2022. nov. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Tozsden vettem egy kockazatos reszvenyt kb 1 milliora, hirtelen meghatszorozodott, nyertem 5 milliot. (Amit aztan felraktam mas kockazatos reszvenyekre es el is vesztettem. :D)
2022. nov. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
14-es ezt nem mondanám, hogy az öledbe hullott, mert az az 5 millió a kockázatvállalásod meg a jó befektetési döntésed jutalma, nem a semmiből jött.
2022. nov. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Az ilyen hitelből befektetési játékot csak annak ajánlom, aki kellő mértékben érti és pontosan ki is tudja számolni a hitele összes részletét.


Nem bonyolult, sőt a hitel számítás általános iskolai matek, de nagyon sok felnőtt egyszerűen nem ismeri a tőke, kamat és egyéb hiteleknél fontos kifejezéseket, illetve azok helyes értelmezését és számítási módját sem. Úgy meg nagyon könnyű mellélőni a tervekkel.

2022. dec. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!