Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 31 evesen 13 millio ft megtaka...

31 evesen 13 millio ft megtakaritas jonak szamit?

Figyelt kérdés
De ezenkivul nincs semmim.
2022. dec. 4. 07:34
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tavaszig 28 évesen volt 7,5 millió. Akkor vettem egy lakást, mert a szüleim továbbadtak nekem némi örökséget, de nekem is bele kellett tolnom szinte az egész félretett pénzem és még néhány millió hitel is kellett.


Jónak számít amúgy, a 31 évesek 98%-ának nincs ennyi vagyona amit saját magától szerzett. Csak ugye ez az, hogy ennyi pénzen még egy lakást se veszel. (Már önerőnek se jó, mert olyan hitelkamatok vannak, hogy a maradékra a törlesztőt nem bírnád fizetni, olyan magas lett.) Ez a pénz inkább arra jó, hogy szabad lehetsz, nem kell aggódnod a havi megélhetés miatt, betegség miatt, baleset miatt anyagilag, vagy ha mást akarsz csinálni, más országban élni, stb, akkor megvan arra a szabadságod a pénz által, hogy meglépd ezeket.

2022. dec. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
56%
Mihez viszonyitva?
2022. dec. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Biztos lesznek olyanok akik lehúzzák me' "há családi ház 60 millió", de ahhoz képest hogy sokak ebben az országban hónapról hónapra élnek szinte megtakarítás nélkül, ahhoz képest nagyon jó.
2022. dec. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
0%
Magyarul fukar vagy és minden fillért elpakolgatsz a számládra.. Ennek sok értelme nincs. Tartalék kell, nem nem a mindenről lemondás árán.
2022. dec. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
12%
Nem
2022. dec. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ezen az oldalon nem érdemes ilyen kérdést feltenni, mert tele van az a topic a pénz miatt frusztrált lelkinyomorult emberekkel akik le akarnak húzni minden ilyen kérdést.


Az egyik fajta akinek több pénze van, még is súlyos önértékelési problémákkal küzd, így azokba próbál rúgni akinek kevesebb van. A másik meg akinek kevesebb, és ennek a frusztrációjából akar azokba rúgni akinek több van.

2022. dec. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 krwkco ***** válasza:
76%

"31 evesen 13 millio ft megtakaritas jonak szamit?"

Mi értelme van ennek a kérdésnek?

Ha azt mondjuk, hogy: Igen, még sok is, akkor abbahagyod a takarékoskodást?

Vagy ha azt mondjuk, hogy: Nem, az kevés, akkor mit csinálsz?

2022. dec. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

Az átlaghoz képest jó. De az is számít, mennyi idő alatt raktad össze, mit jelent pontosan az "ezen kívül semmim sincs" és mit csinál az a pénz.


Például a szülői házban ingyen lakva 10+ év alatt folyószámlán/dunna alatt azért már máshogy néz ki, mint egyetem után bérlakásban 4 év alatt állampapírban.

2022. dec. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
Pont jó. Szerintem legalábbis nem rossz. Ügyes vagy.
2022. dec. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Arra jó, hogy legyen egy biztonsági alapod, ingatlan vásárlásba beletolni rizikós, főleg, hogy az egész összeget nem is érdemes.


Plusz amit már írtak korábban, nem mindegy milyen ütemben tetted félre, milyen háttérrel.

Én 3 év alatt tettem félre albérlet mellett 9 milliót, most havi szinten azért kevesebbet tudok félretenni az árak mellett. Ebédemet például kizárólag szép kártyából veszem, itthonra csak reggelinek (általában zabkását reggelizem) és vacsorának valót veszek a "béremből", ruhákat negyed évente vásárolok, nem igazán halmozok fel dolgokat, mert amúgy sem férnék el a 30 négyzetméteres garzonomban. Emellett évi 2x még belefér két 1 hetes külföldi nyaralás is, de ezeket is jó előre lefoglalom, például repjegyre még nem költöttem soha oda-vissza 80 ezernél többet.

2022. dec. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!