Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ekkora infláció mellett...

Ekkora infláció mellett megéri állampapírba fektetni?

Figyelt kérdés
Tudom nem látunk a jövőbe, de azért mégis...
2022. dec. 11. 23:22
 1/9 anonim ***** válasza:
16%
Ha csak áll a pénz a számládon, vagy otthon akkor érdemes lehet befektetni rövid távon. Hosszú távon viszont nem mernék állampapírt vásárolni még EURÓ-sat sem.
2022. dec. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
6 évesre gondoltam, az így "hosszú távnak" számít?
2022. dec. 11. 23:29
 3/9 anonim ***** válasza:
59%

Én személy szerint 6 évre nem merném a pénzem állampapírba tenni ilyen gazdasági környezetben. Persze ez csak az én egyéni véleményem.

Az állampapír egy kötvény, te vagy a hitelező akinek a pénzéből finanszírozzák az államadóságot. Ugye ha államcsőd lesz vagy egy hosszabb távú hiperinflációs ciklus akkor nem sokat érsz majd a kötvényeddel.

Ha beüt a krakk akkor az állam is jól akar majd járni.

2022. dec. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
36%
Államcsőd és hiperinfláció esetén a lőszer és a lőfegyver lesz az utolsó értékkel bíró befektetés. Az lesz úgymond a fizetőeszköz. Ha van belőle bőven, a maradékból vehetsz állampapírt, részvényeket, ingatlant, stb amelyek értékének az alapfeltétele a magántulajdon védelmét garantáló állam.
2022. dec. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
40%
Nem.
2022. dec. 12. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
24%

Megéri,sőt csak hosszú távra(6 évest már ide sorolnám) éri meg mert a PMÁP utólag követi az inflációt.Az ingatlanárak jelenleg stagnálnak,tőzsde szintén.Az "államcsőd esetén elveszik a pénzem" rettegést én egyáltalán nem osztom.

Persze a haszon nem nagy de a kockázat sem.Aki nagyobb hasznot akar annak kockáztatni kell ami vagy bejön vagy nem.

2022. dec. 12. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
37%
Igen, ilyenkor a legérdemesebb állampapírt venni, hiszen magas a kamat. Ugyanakkor érdemes diverzifikálni is, mert arra is van esély, hogy más devizával jobban jársz.
2022. dec. 12. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Jó, de ha inflációkövető, akkor mi lehet a baj vele?
2022. dec. 12. 09:42
 9/9 anonim ***** válasza:
42%

"Jó, de ha inflációkövető, akkor mi lehet a baj vele?"


Tavalyi inflációs adattal számolnak. Aztán mindenkinek más az inflációja, mivel a hivatalos inflációban például nincs benne az ingatlan árak növekedése.

Ebből kifolyólag névértéken többet kapsz vissza mint amit betettél, viszont vásárlóértéken kevesebbet kapsz vissza. Aztán még ott a kockázat is amit az első kommentben kifejtettem.

2022. dec. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!