Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » S&P500 index vagy PMÁP?...

S&P500 index vagy PMÁP? Esetleg mindkettő?

Figyelt kérdés

Kecsegtető a PMÁP várható kb 2*15% kamata a következő két évben, csak hát a forint elég ingatag, és a hosszú trendet nézve csak gyengül, és semmilyen jel nincs arra, hogy ez változna. Tudni fogja fizetni az állam a kamatot úgy, hogy közben ne gyengítsen az árfolyamon?


Ebben a nagy tőzsdei esésben diverzifikáció és az olcsóság miatt vásároltam egyedi részvényeket is, amikkel összességében pluszban vagyok, de nem szeretném, ha túl nagy szeletet tennének ki az egyedi részvények a portfóliómban, mivel nem értek hozzájuk: ezért gondolkodtam, hogy talán az lenne a célravezető, ha S&p500-at vennék. Sajnos most erős a dollár, de gondolom az index növekedése befogja hozni az esetleges árfolyamgyengülést, hosszabb távon pedig akár abból is pluszként jöhetnék ki.


Tanácsok?



2022. dec. 13. 20:17
A kérdező szavazást indított:
S&P500
PMAP
Mindkettő
16 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
PMÁP -ot szerintem vésztartalékra és olyan projektre érdemes tartani, amit a következő 4-5 évben meg szeretnél valósítani. Amely pénzt 10-20 évig nélkülözni tudsz, jobban jársz tőzsdével, viszont érteni kell hozzá. SnP a múltban jól teljesített, valószínűleg a jövőben is hasonlóképpen fog. Viszont ne egyszerre fektesd be az összes pénzt, hanem pár havi rendszerességgel. Így lesz lehetőséged költség átlagolni.
2022. dec. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Én dollárba fektettem, de jól megszívtam. Szerencsére a PMÁP most kicsit ellensúlyozza. Mostmár csak abba fektetek.
2022. dec. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 krwkco ***** válasza:
64%

"Sajnos most erős a dollár..."

Ma éppen nem. Ebben a percben éppen 385.72 a tőzsdei árfolyam.

2022. dec. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

@3


Épp ma egy éve 322-326 között mozgott.


Szóval, még erős. Legalábbis a HUF-hoz viszonyítva.

2022. dec. 14. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
52%
Attól függ, hogy mit szeretnél elérni a pénzeddel.. ha értékmegőrzés, akkor PMAP, de ha nagyobb hozamra vágysz, akkor egy S&P 500 ETF nagyon hosszú időtávon a sokszorosára emelkedhet és még csak hozzá sem kell nyúlni.
2022. dec. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Na, megjött az ügyeletes ténylepontozó. :D :D :D
2022. dec. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 polarbeer ***** válasza:
38%

Részemről mindkettő.

Mindkettő más céllal:

- 6 éves PMÁP: rövid és középtávra, kis összegekkel havonta folyamatosan

- S&P500 tőzsdeindex követő SXR8: hosszú távra, 2-3 havonta 1 db,

2023. jan. 5. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!