Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Most mindketten hibásak...

Most mindketten hibásak lennénk? (körforgalomban konfliktus)

Figyelt kérdés
Mentem be a körforgalomba bátran, mivel a már bent lévő autós (aki a körforg. másik felén hajtott be) a másik kijáró előtt indexelni kezdett. De ahelyett, hogy kiment volna, jött tovább, mindketten satu, kb 10 centire állt meg a két kocsi. Volt egy kis kölcsönös mutogatás, majd mindketten mentünk a dolgunkra. Ha megvan a CSATT, akkor ki a hibás? Ő, hogy rosszul indexelt? Én, hogy nem vártam meg, hogy kimenjen? Vagy 50-50%-ban lennénk hibásak?

2019. júl. 23. 10:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudod bizonyítani, hogy az előtted lévő kijárat előtt indexelt akkor 100%-ig te. Ilyenkor a rutinosak/szkeptikusak megvárják amíg az autó mozgása alátámasztja az indexet.
2019. júl. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
98%
Mindketten hibásak lennétek. Ő a megtévesztő irányjelzésért, te pedig az elsőbbségadás elmulasztása miatt. A gyakorlatban viszont rád terhelnék a teljes felelősséget, mert ő nyilván tagadná az irányjelzést, te pedig nem tudnád bizonyítani.
2019. júl. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Rutinos vezetőként az autó mozgását, irányát figyelem.
2019. júl. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Figyelem, hogy valóban lassít-e, elkezd-e kanyarodni, és csak akkor indulok meg. Inkább tűnjek bénának, meg dudáljanak rám hátulról a türelmetlenkedők, mint hogy csattanás legyen.
2019. júl. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
követési távolságot nem tartottad be, te lennél a hibás.
2019. júl. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Elméletileg: Mindaketten


Gyakorlatilag: A körforgalomban haladó megtévesztő irányjelzést adott. DE elsőbbséget kell adnod a körforgalomban haladónak akkor is, ha szabálytalan.

2019. okt. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Kukakaka22 válasza:
5-ös szerintem ovasd el mégegyszer :D
2021. febr. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!