Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az amerikai BlackRock INC-nek...

Az amerikai BlackRock INC-nek miért van több pénze mint a Brit Német vagy Japán teljes GDP-je ?

Figyelt kérdés
Mekkora befolyása lehet egy ilyen globális cégnek?

#GDP #Német GDP #Japán GDP #Brit GDP
2022. dec. 22. 20:06
1 2 3
 1/21 Revolúcióbiológus ***** válasza:
Mert ez egy befektetési alapkezelő. Azaz mások pénzét kezeli és fekteti be, annak a vagyonnak a túlnyomó része valójában nem a saját pénze, csak az ő könyveiben jelentkezik amíg a tulajdonosa vissza nem kéri a Blackrocktól. Ha veszel egyet a befektetési termékeik közül akkor a te pénzed is úgy fog feltűnni amiből a Blacrock részesedéssel rendelkezik majd az általad választott szektorban vagy termékekben.
2022. dec. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Így igaz ahogy az első írja, és kérdéses, hogy mekkora befolyást gyakorol ténylegesen - azaz lehetséges, hogy egyes cégekben már rég irányító többségi részvényesek a kezelt alapjai, de közben ha nem nagyon gyakorolnak tulajdonosi kontrollt ezeken a cégeken, akkor azok igazgatósága szépen önállósítja magát és elkezdi szép lassan kifosztani, saját érdekeinek megfelelően vezetni a vállalatokat, ami hosszú távon romboló hatással van a piaci értékre és ezen keresztül a Blackrock ETFjeit birtokló sokezer kisbefektető megtakarításaira.
2022. dec. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Tévedés. A BlackRock csak olyan szerződéseket köt, ami lehetővé teszi, hogy a vezetőség a részvényesek megkérdezése nélkül is szavazhasson.
2022. dec. 23. 07:53
 4/21 anonim ***** válasza:

Te miről beszélsz?

Gondolom megnézted a Torockai legújabb konteós videóját. Akkor kis kiegészítésként felvázolom, hogy miről van szó.


Vannak a nagyvállalatok, pl coca-cola. Ezeknek a részvényeit tőzsdén jegyzik, ott bárki megvásárolhatja. A coca-cola részvény az tulajdonosi jogokkal ruházza fel azt, aki megveszi. Nem csak mindenféle magánszemélyek vesznek coca-cola részvényt, hanem befektetési alapok is, mint a BlackRock által kezelt iShares mittoménmilyen fantázianevű alapok. Ezek az alapok úgy néznek ki, hogy az eszköz oldalon ott van a sokféle részvény, egy diverzifikált portfolio, amit az alapkezelő Blackrock az alap befektetési stratégiája, elvei alapján vásárol össze. Például ha az alap célja, hogy az S&P500 indexben szereplő vállalatok hozamát reprodukálja, akkor egyszerűen megveszi ezeket a részvényeket olyan arányban, ahogyan azok az indexben szerepelnek. Na de miből, jön a kérdés, kik a titokzatos, befektetői kör, akiknek a kilétét homály fedi? Most jön a nagy leleplezés a forrás oldalt illetően: hát kisbefektetők, nyugdíjasok, hétköznapi emberek, akik a megtakarításaikat, spórolt pénzüket nem a párnacihában, államkötvényben, meg bitcoinban fialtatják/kockáztatják, hanem helyette a tőzsdén jegyzett iShares S&P500 befektetési jegyet, ETF-et vesznek. Ők a titokzatos háttérhatalom, akiknek a nevében a BlackRock alapkezelő kontrollálja ezeket a cégeket/vagy éppenséggel hagyja a managementet kibontakozni. (Nem tudom melyik a rosszabb) Ha a kisbefektetők annyira akarnának tulajdonosi jogot maguk gyakorolni, akkor ugyanezeket a vállalati részvényeket megvehetnék közvetlenül is a tőzsdén, de őket csak az érdekli, hogy minél jobban fialjon a megtakarításuk, a kontroll gyakorlása ennek következtében e kisemberek vagyonát egy entitás alá koncentráló BlackRocknak engedik át jobb híján.

2022. dec. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Ki tudnád fejteni pontosan mi az összeesküvés a Toroczkai videóban? Ne kerüld meg a kérdést..


Amit leírtál nem válaszol a kérdésre, és mégcsak műveltnek sem tűnsz tőle, mert annyira közhelyes, hogy egy közgáz középsulikát végzett primkó banki ablakos is írhatta volna akár.

2022. dec. 23. 12:48
 6/21 anonim ***** válasza:

Nem minősítem a személyeskedésedet, nem kívántam műveltnek tűnni egy anonim oldalon, csupán rávilágítani, hogy hiányosak az információid, meg hát Torockaiéi is. Pedig ezek nyilvános, mindenki számára elérhető infók. Hogy hol az összeesküvés a titokzatos háttértulajdonosokról? 5:50-6:33


Közben nyitsz mondjuk egy értékpapírszámlát bármilyen befektetési szolgáltatónál, már veheted is tucatszámra a Blackrock meg a Vanguard által kezelt ETF-eket és része lehetsz a szipergazdag háttérhatalomnak, akiknek a nevében irányít a titokzatos Blackrock.


A kérdésedre meg, hogy miért van ennyi pénze… egyrészt nem jó a kérdés, mert nem pénz, hanem vagyon. Ha ezen túllendülünk, akkor nem a BlackRock vagyona, hanem az általa kezelt alapoké. Az alapok tulajdonosai pedig az alapok által kibocsátott részjegyek, ETF-ek tulajdonosait jelentik, akik bárkik lehetnek és ezek folyamatosan forognak is a tőzsdén, tehát ha kisposta lakást akar venni a megtakarításából, amit ETFben tart, akkor eladja a tőzsdén az 50 milliót érő iShares ETF portfolioját és aki megveszi őket, az lesz az új háttérhatalom.

2022. dec. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Mi a hiányos abban amit leírtam? Mert a te írásod alapján SEMMI de SEMMI újat nem tudtam meg.


"Közben nyitsz mondjuk egy értékpapírszámlát bármilyen befektetési szolgáltatónál, már veheted is tucatszámra a Blackrock meg a Vanguard által kezelt ETF-eket és része lehetsz a szipergazdag háttérhatalomnak, akiknek a nevében irányít a titokzatos Blackrock."


Elmgyaráznád, ez hogyan cáfolja meg Toroczkait? Mert ez mellébeszélés eddig.


Tehát Csányi Sándor kezeli az én pénzemet meg sok millió hasonló másét is... akkor attól Csányi Lászlónak nem lesz befolyása? Dehogynem.


Hallottál már az United Fruit Company-ról? [link]


Apró kisbefektetők (mint te vagy szomszédból a Józsi) birtokolták részvényeikkel elviekben a céget, mégis ettől függetlenül a cég irányította a CIA-t és háborúkat vérengzéseket népirtásokat okozott számos országban szimpla anyagi érdekből.


Ajánlom ezt a rövid videót: https://www.youtube.com/watch?v=-BIA4dgAJ9A



Állításod szerint, egy olyan nemzetközi giga cég aminek sokmillió kisbefektetője van, az alapból nem lehet gonosz, nem lehet hatalma, és nem befolyásol senkit...de senkt. Neked mégis mekkora az IQ-d? Hány éves vagy? Tini vagy junior korosztály?


Válaszod logikai bukfencekkel van tele, ettől még a MEsterséges Intelligenciás chat is jobb logikusabb válaszokat dob.

2022. dec. 23. 13:14
 8/21 A kérdező kommentje:
A chatGPT magyar nyelven jobb válaszokat adott nekem.
2022. dec. 23. 13:23
 9/21 anonim ***** válasza:

Nem igazán érdekel a személyeskedésed, kizárólag a tartalom.


Sajnálom, hogy nem tettél szert többlettudásra. A tulajdonosi kör volt az új információ valamint az egyes entitások elkülönítésére, értelmezésére, meg a fogalomzavarok tisztázására is sor került (pl a “Blackrocknak mennyi pénze van”)


Úgy cáfolja meg Toroczkait, hogy nem fedi homály a tulajdonosok kilétét, egyszerűen sokan vannak és hétköznapi emberek. Ezután persze elkezdi boncolgatni magának az alapkezelőnek a tulajdonosi struktúráját, ami érdektelen, mert az alapokban kezelt vagyonról akart volna beszélni, nem az alapkezelő tulajdonosi hátteréről. Az alapkezelő BlackRock díjat von le az alapoktól a kezelésért cserébe, ez a díjbevétel, amiből működteti az infrastruktúráját, a maradékot profitot pedig kifizeti a tulajdonosainak. Ez az alapkezelő vagy gyakorol valamilyen befolyást a nagyvállalatokra a kisbefektetők érdekében, vagy nem. Ha nem, akkor a management fogja önállósítani magát látván, hogy a kisbefektetők úgyis leszrják mi lesz és ez általában a management fizetésemelkedését jelenti meg agyatlan és gazdaságtalan terjeszkedést.


Csányi Sándor nem kezeli a te pénzed valószínűleg arról beszélsz, hogy az OTP bankszámládon vezetett pénzt kezeli Csányi de ez egészen más tészta, mint az alapkezelői tevékenység. Te a bankszámládról bármikor költekezhetsz, készpénzt vonhatsz ki, azaz fizetésforgalmi szolgáltatást kapsz Csányitól. Nem részesülsz az OTP eszközoldalán található hiteleken elért kamatbevételből, meg a hitelezési veszteségekből sem. Egy befektetési alapnál viszont az alapnak nyújtott forrásod értéke együtt mozog az alap eszközeinek (pl részvények) piaci értékével. Csányi Sándor legnagyobb tulajdonosa az OTPnek, ő irányítja azt a bankot, ő részesül a hitelek kamatbevételéből, de őt terheli a nemfizető hiteleken elért veszteség is - a befektetése mértékéig. Csányi László majd megörökli a részvényeket és gyakorolja e tulajdonosi kontrollt őutána.


A cégek szimpla anyagi érdekből cselekszenek, nem jótékonysági intézmények. Ha egy darab tulajdonos irányít, akkor felmerülhetnek nála erkölcsi aggályok, amik gátolják a profitmaximalizálást. Ott ő a saját terhére hoz olyan döntést amivel csökkenti a másokra gyakorolt terhet. Sok kisbefektető esetén ezek a cégek elkezdenek elszemélytelenedni, mindent alárendelnek a gazdasági racionalitásnak. Ezért sem mindegy, hogy ki és milyen tulajdonosi kontrollt gyakorol.


Nem állítottam olyat, hogy nem lehet gonosz egy sok kisbefektető által kontrollált (pontosabban kontrollálatlan) cég. Sőt nagyobb eséllyel működik pszichopátiásan az elszemélytelenedett jellege miatt. De vajon ezen egy Blackrock, ami összefogja az elaprózódott elszemélytelenedett tulajdonosi érdekeltségeket, inkább javítani tud vagy rontani. A United Fruit Company példája azt sugallja, hogy a sok kisbefektető által tartott óriáscég önállósítva magát letarolja a piacot még embertelenségek árán is. Ennél tudja-e negatívabb irányba befolyásolni a cég tevékenységét, ha ezt a sok kisbefektetőt képviselve egy Blackrock elkezd tulajdonosi kontrollt gyakorolni a láthatatlan kéz helyett?


(Csak azért írtam ezt ki ide, mert érdekes a téma, és olyanok is olvashatják akik óvodai csúfolódásnál magasabb színvonalat képviselnek)

2022. dec. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

" Az alapkezelő BlackRock díjat von le az alapoktól a kezelésért cserébe, ez a díjbevétel, amiből működteti az infrastruktúráját, a maradékot profitot pedig kifizeti a tulajdonosainak. Ez az alapkezelő vagy gyakorol valamilyen befolyást a nagyvállalatokra a kisbefektetők érdekében, vagy nem. Ha nem, akkor a management fogja önállósítani magát látván, hogy a kisbefektetők úgyis leszrják mi lesz és ez általában a management fizetésemelkedését jelenti meg agyatlan és gazdaságtalan terjeszkedést."


Köszönöm szépen a közgazdasági szakközépiskolai alapismereteket, melyeket eddig is tudtam, de ugyanígy felmondott volna egy ablakos (font office) hölgy az OTP-ben...


"Nem részesülsz az OTP eszközoldalán található hiteleken elért kamatbevételből, meg a hitelezési veszteségekből sem. "

Tényleg, te ilyen okos vagy? látom elvégezted a közgáz szakközepet. De megint egy off-topic válasz volt.


A Blackrock több pénzt és vagyont kezel mint a Japán és Németország totális GDP-je.

A vezetői pedig kétes szervezetek (szabadkőművesek) tagjai, akiknek valós politikai céljaik vannak a világgal.

HA az United Fruits tudta kontrollálni a CIA-t már 60 évvel ezelőtt, egy kevésbé kontrollált világban, miért ne tudná a még hatalmasabb BlackRock ugyanezt megtenni sokkal könnyebben?

Tudjuk mit okoztak szabadkőművesék Magyarországnak 1918-1919-ben, és milyen magyarellenes szervezeteket támogattak.


[link]



Olyan világot szeretnének mint amit a Pusztító 1993-as filmben láthattunk, élén a ballibsi eszméket a társadalom torkán lenyomó "jóakaratú" diktátorral Dr. Raymond Cocteau-val.

2022. dec. 23. 14:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!